.
Ministerstwo Rolnictwa
http://www.minrol.gov.pl/

 

Ministerstwo Edukacji Narodowej
http://www.men.gov.pl/

 

Przyjaciele Szkoły

http://www.hr-strzelce.pl
Facebook


ROK SZKOŁY ZAWODOWCÓW

RSS

 

 

 • Staże dla uczniów

  2018-02-06 14:50

 • „Szalone nożyczki”

  2018-02-05 15:43

  Teatr Powszechny w Łodzi
  23 stycznia 2018 roku uczniowie naszej szkoły obejrzeli komedię pt. „Szalone nożyczki”. Spektakl odbył się na deskach Teatru Powszechnego w Łodzi.
  Spektakl zagrany po raz pierwszy w Powszechnym – i jednocześnie po raz pierwszy w Polsce - w 1999 roku cieszy się do dziś niesłabnącą popularnością. Cały czas przyciąga tłumy widzów, często otrzymuje owacje na stojąco. Akcja widowiska toczy się wokół morderstwa, którego dokonano w mieszkaniu, znajdującym się tuż nad salonem fryzjerskim „Szalone nożyczki”. Podejrzanych jest kilka osób – fryzjerzy Olo Boski i Barbara Markowska, handlujący antykami Edward Wurzel i żona bogatego posła – pani Helena Dąbek. Śledztwo prowadzi dwóch policjantów. Publiczność – uważny obserwator wydarzeń – dzięki swojej dociekliwości pomaga znaleźć winnego. To widzowie decydują o finale spektaklu.
  Doskonałe dialogi i fantastyczna gra aktorów doprowadziła wszystkich do bólów brzucha. Oczywiście ze śmiechu. Polecamy wszystkim ten spektakl!

 • Międzyklasowy Konkurs Składanek i Łamigłówek

  2018-02-05 15:41

  Międzyklasowy Konkurs Składanek i Łamigłówek
  Rozwiązywanie składanek i łamigłówek uczy logicznego myślenia, rozwija kreatywność oraz wyobraźnię. Warto więc poświęcić im trochę czasu, choćby kosztem serialu w telewizji. Nasi uczniowie o tym wiedzą, dlatego chętnie wzięli udział w Międzyklasowym Konkursie Składanek i Łamigłówek. Pretekstem do konkursu stał się przypadający na 29 stycznia Dzień Składanek i Łamigłówek. W związku z tym, że święto to przypada w tym roku w ferie- konkurs odbył się tydzień wcześniej, czyli 22 stycznia.
  Każda klasa wystawiła do rozgrywki swoją reprezentację- w sumie w konkursie wzięło udział 7 drużyn. Uczniowie rozwiązywali łamigłówki w składach dwuosobowych. Aby wygrać należało rozwiązać jak najwięcej zagadek w jak najkrótszym czasie. Jaki był poziom konkursu można sprawdzić– w załączniku znajdują się zadania z jakimi musieli się zmierzyć uczestnicy. Najlepszej drużynie udało się rozwiązać prawie wszystkie zagadki. A o to lista zwycięzców:
  I miejsce     Sylwia Smolczewska i Szymon Błachowicz (IV TR/TAK)
  II miejsce    Mateusz Ryniec i Dawid Zieliński (II TMR)
  III miejsce    Adrian Ręczkowski i Piotr Stoliński (III TMR)

  Gratulujemy!

 • Uwaga słuchacze kursów!

  2018-02-01 19:00

  Nowy plan tutaj lub w zakładce Plan lekcji

 • Studniówka 2018

  2018-01-30 12:36

  27 stycznia 2018 roku był bardzo ważną datą dla uczniów klas maturalnych. Po czterech latach zmagań z nauką nasi uczniowie mieli okazję do zabawy na Studniówkowym Balu. Była to długo wyczekiwana chwila… Uroczyste rozpoczęcie zabawy miało miejsce o godzinie 19.00. Grażyna i Rafał mieli zaszczyt powitać wszystkich zgromadzonych. W ramach podziękowań za poświęcony czas i troskę, nauczyciele zostali obdarowani kwiatami i szczerymi życzeniami. By tradycji stało się zadość maturzyści zatańczyli wspólnego poloneza. Następnie Pani Dyrektor - Danuta Krawczyk, wygłosiła swoje przemówienie i oficjalnie rozpoczęła studniówkę. W końcu wszyscy mogli oddać się szalonej zabawie. Sala mieniła się kolorami pięknych sukienek i eleganckich garniturów. Nasi maturzyści wytrwale bawili się do 4 nad ranem. Była to niezwykła i niezapomniana noc. Bal ten był bardzo istotnym wydarzeniem w życiu naszych uczniów. Studniówka, podobnie jak i całe cztery lata technikum, zostaną w pamięci na zawsze. Będą wspominane bardzo ciepło i z sentymentem.

 • Spotkanie z muzyką

  2018-01-26 16:54

  W piątek, 26 stycznia 2018 roku w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Macieja Rataja w Mieczysławowie uczniowie obejrzeli musical A. L. Webera „Upiór w operze”. Projekcję spektaklu poprzedziło omówienie musicalu jako jednego z gatunków muzycznych oraz przedstawienie genezy i treści utworu.
  Młodzież z nieukrywanym zainteresowaniem obejrzała przedstawienie.

 • Licealiada

  2018-01-22 20:44

  Dnia  9 stycznia  uczniowie ZSCKR Mieczysławów wystartowali w mistrzostwach powiatu w tenisie stołowym dziewcząt oraz chłopców, w ramach Licealiady organizowanej przez MOSIR w Kutnie. Zawody odbyły się w szkole Podstawowej nr 6 przy ulicy Łąkoszyńskiej 9.
  Dziewczęta w składzie: Pyszka Wiktoria, Cywka Karolina i Kacprzak Anna zajęły 6 miejsce w kategorii dziewcząt.
  Wynik naszych dziewcząt:
  Kategoria dziewczęta
  Grupa I
  LO PUL Kutno        -    ZSCKR Mieczysławów        3 : 0
  ZSCKR Mieczysław    -    I LO Dąbrowskiego        0 : 3
  o 5 miejsce
  ZSZ Nr 2 w Kutnie    -    ZSCKR Mieczysławów        3 : 1

  W kategorii chłopców szkołę reprezentowali: Jagodziński Filip, Kanas Dawid i Ulatowski Krzysztof. Chłopcy osiągnęli świetny wynik zajmując 2 miejsce w powiecie.
  Wyniki naszych chłopców (Powiat):
  Kategoria chłopcy
  Grupa I
  ZSCKR Mieczysławów    -    IILO w Kutnie(Kasprowicz)    3 : 0
  ZS Nr 1 w Kutnie    -    ZSCKR Mieczysławów        3 : 0   
  ZSCKR Mieczysławów    -    ZSZ Nr 2 w Kutnie        3 : 0   
  Półfinał
  I LO PUL w Kutnie    -    ZSCKR Mieczysławów        0 : 3
  o I miejsce
  ZSCKR Mieczysławów    -    ZS nr 1 w Kutnie        0 : 3
  Dzięki zajęciu 2 miejsca w powiecie chłopcy mogli reprezentować nasz powiat i szkołę w rejonie wojewódzkim w Białej Rawskiej. Zawody odbyły się 17 stycznia w Białej Rawskiej w hali sportowej gimnazjum przy ulicy Mickiewicza 24. W kategorii chłopców wystartowało 6 ekip, a naszą szkołę reprezentowali: Jagodziński Filip i Kanas Dawid. Chłopcy ostatecznie zajęli miejsca 5-6 przegrywając z dużo bardziej doświadczonymi rywalami. Osiągnięty wynik przez chłopców może nie zachwyca, ale  jest na miarę ich możliwości.
  Wyniki naszych chłopców - Biała Rawska(1/2 wojewódzkich):
  Grupa I
  ZSCKR Mieczysławów    -    ZSP Biała Rawska    1 : 3
  ZSP nr 4 Łowicz        -    ZSCKR Mieczysławów     3 : 0
  Meczu o miejsce 5 nie było.

  Końcowa Kolejność:
  1. LO Rawa Mazowiecka
  2. ZSP nr 4 Łowicz
  3. ZS nr 3 Skierniewice
  4. ZSP Biała Rawska
  5-6. ZSCKR Mieczysławów
  5-6. ZSP nr 2 Łowicz

 • Uwaga III semestr

  2018-01-16 16:20

   

  UWAGA III semestr kursu kwalifikacyjnego R.03 ZAPRASZAMY na zajęcia w sobotę 20 stycznia 2018 r.

 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

  2018-01-16 13:27

  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
  Uczniowie i pracownicy naszej szkoły aktywnie włączyli się w działania kutnowskiego sztabu  orkiestry. Podczas piątkowej zbiórki pieniędzy do puszki w naszej szkole  zebrano 222, 33 zł. Zbiórkę prowadziła p. Wanda Chlebna. W niedzielnej akcji  zbierania pieniędzy brały udział uczennice klasy czwartej architektury krajobrazu. Do ich puszki ofiarodawcy wrzucili ponad 700 zł. Wszystkim wolontariuszom i ofiarodawcom  dziękujemy za dar serca, który będzie wspierał najmłodszych.

 • Plan obowiązujący od 15. stycznia 2018 r.

  2018-01-14 21:49
Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 33 Następna »
 
Dodaj link do:www.digg.comwww.del.icio.uswww.wykop.plwww.dodajdo.comwww.facebook.com
powiadom znajomego
drukuj
powrót