.
Ministerstwo Rolnictwa
http://www.minrol.gov.pl/

 

Ministerstwo Edukacji Narodowej
http://www.men.gov.pl/

 

Przyjaciele Szkoły

http://www.hr-strzelce.pl
Facebook


ROK SZKOŁY ZAWODOWCÓW

RSS

 

 

 • Wręczenie dyplomów Stypendium Prezesa Rady Ministrów

  2016-11-22 17:28

  Dnia 21 listopada 2016 roku w auli Politechniki Łódzkiej odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów dla najlepszych uczniów województwa łódzkiego. W uroczystości udział wzięli: Grzegorz Wierzchowski  Łódzki Kurator Oświaty, Karol Młynarczyk wicewojewoda łódzki oraz  Tomasz Trela wiceprezydent miasta Łodzi. Zaproszeni goście w swoich wystąpieniach podkreślali, że najlepsi uczniowie  zostają nagrodzeni za swoją pasję, pracowitość, skrupulatność i potrzebę dążenia do wyznaczonego celu. Miło nam poinformować, że wśród 238 najlepszych uczniów z całego województwa znalazł się nasz uczeń, Dariusz Lewandowski.
  Darek jest uczniem klasy czwartej technikum kształcącym w zawodzie technik architektury krajobrazu. Średnia ocen 4,78 i wzorowe zachowanie to podstawowe kryterium przyznania nagrody. A ponadto Darek jest sympatyczny, koleżeński, zaangażowany w pracy w szkole, chętnie pomagający innym. Gratulując Darkowi mówimy „potęguj swoje możliwości…”

 • Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych

  2016-11-21 21:28

  W dniu 21.11.2016 r. na lekcjach z przepisów ruchu drogowego w klasach: I TZ - technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki i I TZ - technik architektury krajobrazu oraz II TZ - technik mechanizacji rolnictwa odbyła się debata, którą przygotował i prowadził p. Mirosław Ziębiński w ramach Światowego Dnia Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Genezą akcji jest tragiczna sytuacja na polskich drogach i wciąż niewystarczający stopień wiedzy i świadomości problemu u młodych ludzi. Niezmiennie podstawową formą realizacji tego typu akcji w szkołach są jednak dyskusje i debaty młodszych uczestników ruchu drogowego. To ten element, który odróżnia tę akcję od wielu innych działań z młodzieżą. Młodzież dzieli się w sposób spontaniczny swoimi doświadczeniami, wymieniają poglądy, formułują wnioski, nierzadko bardzo dojrzałe i odpowiedzialne.
  Głęboko wierzymy, że tego typu zajęcia zwiększą świadomość młodych użytkowników dróg z zakresu bezpieczeństwa i pomogą dostrzec liczne problemy z nim związane.

 • DLA NIEPODLEGŁEJ - PIEŚNI I PRACE PLASTYCZNE

  2016-11-15 15:06

  DLA NIEPODLEGŁEJ - PIEŚNI I PRACE PLASTYCZNE
  W dniu 15 XI 2016 roku w  ZS CKR im. Macieja Rataja w Mieczysławowie od rana odbywały się przesłuchania trzeciej już edycji Konkursu Pieśni Patriotycznej. Jury konkursowe pod przewodnictwem pani  Joanny Domagały - nauczycielki szkoły Muzycznej I i II stopnia w Kutnie, przysłuchiwało się przygotowanym przez zgłoszoną do konkursu młodzież gimnazjów i szkół ponadpodstawowych pieśniom o tematyce patriotycznej. Corocznej imprezie towarzyszyła wystawa pokonkursowa prac plastycznych pod tytułem  „Moja Ojczyzna - różne oblicza”. Młodzi artyści plastycy ( V i VI klasy szkół podstawowych, szkoły gimnazjalne i ponadpodstawowe oraz placówki oświatowe i wychowania pozaszkolnego), zaprezentowali się w  3 kategoriach  tematycznych:
  •    I Prace  o tematyce patriotycznej, nawiązujące do Narodowego Święta Niepodległości.
  •    II Konkurs plastyczny ukazujący piękno Ziemi Kutnowskiej pod hasłem: „ Moja mała ojczyzna”.
  •    III Ilustracje utworów Henryka Sienkiewicza pod tytułem „Nuty patriotyzmu” ( W setną rocznicę śmierci Noblisty).
  O godzinie 12 rozpoczęła się uroczysta akademia, w której brali udział zaproszeni goście, ich opiekunowie oraz młodzież i nauczyciele ZS CKR w Mieczysławowie. Po  odśpiewaniu hymnu,  złożeniu kwiatów pod tablicą upamiętniającą  poległych uczniów i nauczycieli - Mieczysławowiaków,  w wojnie bolszewickiej 1920 roku, dyrektor szkoły  pani Danuta Krawczyk  przybliżyła w swoim wystąpieniu  pojęcie Niepodległości i miłość do Ojczyzny, podkreślając że szczególnie pięknie można ją czcić śpiewem. Ogłoszono wyniki konkursu, wyróżnionym w obu konkursach wręczono dyplomy i nagrody książkowe. Uczestnicy otrzymali drobne upominki. W koncercie finałowym wystąpili  wszyscy nagrodzeni i wyróżnieni uczestnicy konkursu, prezentując się zgromadzonej publiczności.
  Wyróżnieni w konkursie plastycznym: w kategorii I wśród szkół podstawowych:
  I miejsce -  Wiktoria Klimczak SP w Micinie
  II miejsce – Anna Michalak SP w Micinie
  III miejsce – Klaudia Gałaj – SP w Witoni
  Wśród gimnazjalistów:
  I miejsce- Wiktoria Rosolak - Gimnazjum w Witoni
  II miejsce – Weronika Kaczyńska-  Gimnazjum w Krzyżanowie
  III miejsce- Adrian  Hyzopski – Gimnazjum w Łaniętach
  Kategoria II „Moja mała ojczyzna”
  I miejsce - Michalina Buchajewicz SP nr 1 w Kutnie, Weronika Konwerska -Gimnazjum w Witoni
  II miejsce Kalina Ozimkiewicz – SP nr 1 w Kutnie, Julianna Skalska – Gimnazjum w Witoni
  III miejsce Patrycja Cieślik – SP w Micinie
  Kategoria III „Nuty patriotyzmu w utworach H Sienkiewicza”
  I miejsce Natalia Baranowska – SP w Kterach
  II miejsce Agnieszka Olejniczak - SP w Kterach
  III miejsce Kinga Sobolewska-  SP w Micinie
   Nagrodzeni w III edycji Konkursu Pieśni Patriotycznej
  Jury po długich obradach przyznało 3 wyróżnienia: dla Agaty Daniel i Weroniki Wenerskiej z Gimnazjum nr 3 w Kutnie, (opiekun – p. Anna Miszewska) oraz Moniki Szczepanik – Gimnazjum w Gołębiewku (opiekun p. Joanna Krysiak).
  2 trzecie  miejsca: Anna Pawlak Gimnazjum w Ostrowach (opiekun p. Agnieszka Rybnik) i Natalia Mikołajczak- Gimnazjum w Krzyżanowie (opiekun p. Andrzej Smakowski).
  2 drugie miejsca: Daniel Krysiak i Oliwia Byczkowska z  Gimnazjum nr 2 w Kutnie, opiekun p. Jolanta Andrysiak.
  I miejsce  - Julia Kowalczyk- Gimnazjum nr 3 w Kutnie.
  Grand Prix- Karolina Cywka ZS CKR w Mieczysławowie.
  W kategorii zespołów II miejsce zdobyły dziewczęta z Gimnazjum nr 3 (opiekun p. Anna Miszewska)
  I miejsce - zespół 8 gitarzystek z Gimnazjum w Daszynie „PODPALENI” (opiekun p. Wioletta Olesińska)
  W XXI wieku słowo patriotyzm uważane jest przez młodych ludzi za archaiczne, a sam patriotyzm za relikt epoki. Na pytanie: „Czy jesteś patriotą?” młodzi Polacy odpowiadają „TAK!”, ale nie wiedzą jak dać wyraz swojemu patriotyzmowi. Udział i zaangażowanie młodzieży w konkursach o tematyce patriotycznej daje jej możliwość żywego obcowania z historią i kulturą narodu. Różnorodność prac konkursowych i śpiewanych przez uczestników utworów pokazuje, że patriotyzm ma różne wymiary i nie jest obcy dorastającemu pokoleniu.
  Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy. Zapraszamy na IV edycję Konkursu w listopadzie 2017 r.

 • Zachwyciła nas piłka ręczna

  2016-11-10 18:46

  Zachwyciła nas piłka ręczna
   Wyjazd na mecz piłki ręcznej do Płocka był  dużą atrakcją dla uczniów naszej szkoły.
  9 listopada 2016 roku Orlen Wisła Płock pokonała we własnej hali THW Kiel 24:22 (12:13) w meczu szóstej kolejki Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. Dla podopiecznych Piotra Przybeckiego było to pierwsze zwycięstwo w tegorocznej edycji rozgrywek. 45 naszych  kibiców dopingowało zespół zwycięzców. Zabawa była świetna, od krzyków i śpiewu bolały gardła, a od oklasków dłonie. Wracaliśmy w dobrych nastrojach, prosząc nauczyciela wychowania fizycznego p. Roberta Mateckiego o zorganizowanie kolejnego wyjazdu.

 • Wariacje na temat dyni

  2016-10-27 15:28

  Wariacje na temat dyni
  Pospolita dynia, żółta, pomarańczowa, okrągła, pękata, albo mała w kształcie butelki lub grzybka i wielu innych kształtów. W Polsce w ostatnich dniach października wykorzystywana do wykonywania ozdób, straszydeł z okazji święta Halloween, które z naszą, polską tradycją nie ma nic wspólnego.
  Uczniowie naszej szkoły, pod opieką nauczycielki Krystiany Czekalskiej postanowili  pokazać, że ta  roślina, uprawiana zawsze w polskich ogrodach i na działkach  może zostać „królową kuchni polskiej”. Nasi uczniowie oraz uczniowie z Gimnazjum w Sierakówku i Szkoły Podstawowej w Kterach zawinęli rękawy i przystąpili do wielkiego gotowania. Z dyni wyczarowali pyszną zupę krem, bułeczki dyniowe, dżem z dyni z jabłkiem i gruszką, kluski kopytka z cukrem lub sosem z sera pleśniowego, smażone placuszki. A po gotowaniu i pieczeniu wszyscy zasiedli do stołu, aby skosztować pyszności. Warsztaty były  również okazją do pokazania szkoły, jej wyposażania, spotkania z nauczycielami.
  Kolejne warsztaty kulinarne w maju.
  A w listopadzie zapraszamy do obejrzenia  prac  plastycznych uczniów na wystawie  pokonkursowej oraz wysłuchania pieśni patriotycznych podczas Konkursu Pieśni patriotycznej 15 listopada 2016 roku.

 • Olimpiadzie Wiedzy o Gospodarstwie Domowym

  2016-10-21 19:51

  Nasi uczniowie na Olimpiadzie Wiedzy o Gospodarstwie Domowym
  20 października 2016 roku o godz.10.00 w Łódzkim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach  rozpoczęła się kolejna edycja Olimpiady Wiedzy o Gospodarstwie Domowym. W zmaganiach wzięło udział  ponad trzydziestu uczestników, wśród nich cztery uczennice klasy trzeciej technikum kształcącego w zawodzie technik architektury krajobrazu: Grażyna Trzcińska, Paula Griese, Natalia Kowalska i Daria Duczyńska.   Test wiedzy o gospodarstwie domowym obejmował zagadnienia kulinarne, związane z tradycjami regionalnymi i narodowymi, programami unijnymi wspierającymi rozwój wsi oraz ogrodami przydomowymi. 
  W tym roku do drugiego etapu olimpiady zakwalifikowała się Daria Duczyńska.

  Gratulujemy.

 • Wycieczka do Płocka

  2016-10-19 09:02

  Wycieczka do Płocka
  18 października 2016 roku uczniowie z ZSCKR w Mieczysławowie spędzili w Płocku. W Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego obejrzeliśmy sztukę na podstawie dramatu Williama Szekspira – „Poskromienie złośnicy”. Bianka – skromna i uległa, obiekt westchnień wszystkich kawalerów z okolicy. Katarzyna – krnąbrna i pyskata, wszystkich ich do siebie skutecznie zniechęciła. Problem w  tym, że aby ta pierwsza mogła poślubić swojego „księcia”, najpierw za mąż musi wyjść jej starsza siostra. Tylko jak to zrobić? Czy znajdzie się na tyle odważny młodzieniec, aby zechcieć spróbować okiełznać Katarzynę? Okazuje się, że wszystko jest możliwe, jeśli panna ma odpowiednio duży posag… Na deskach teatru nie mogło zabraknąć Pani Grażyny Zielińskiej. Miłym jest oglądać na scenie aktora, którego do tej pory mieliśmy okazję oglądać jedynie na małym ekranie.
  Kolejnym punktem wycieczki było Muzeum Mazowieckie w Płocku, gdzie obejrzeliśmy przepiękną wystawę poświęconą secesji. Zwiedzanie zaaranżowanych pomieszczeń secesyjnej kamienicy przybliżyło nam cechy charakterystyczne tego kierunku w sztuce związane z ornamentyką, dekoracyjnością i rzemiosłem artystycznym. Podziwialiśmy malarstwo i rzeźbę Młodej Polski, mając na wyciągnięcie ręki płótna takich malarzy jak Wyspiański, Malczewski czy Chełmoński.

 • Obchody Dnia Edukacji Narodowej w ZSCKR w Mieczysławowie

  2016-10-15 09:05

  Obchody Dnia Edukacji Narodowej w ZSCKR w Mieczysławowie.
  14 października 2016 w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Macieja Rataja w Mieczysławowie odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
  Zgodnie z tradycją szkoły przygotowanie obchodów święta oświaty przypadło klasie maturalnej, która wraz z wychowawcą – Anną Zomerfeld-Kacprzak – zadbała o oprawę uroczystości. Święto upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej 14 października 1773 roku z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Od 1972 obchodzone było pod nazwą Dzień Nauczyciela, od roku 1982 obchodzone jest jako Dzień Edukacji Narodowej.
  Pani dyrektor Danuta Krawczyk złożyła życzenia wszystkim pracownikom szkoły oraz odczytała życzenia nadesłane z tej okazji od Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Pana Krzysztofa Jurgiela oraz od Posła na Sejm RP -  Pana Tadeusza Woźniaka. Podczas uroczystości odbyło się ślubowanie uczniów klasy I technikum kształcącego w zawodzie Technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki. Dyrektor szkoły Pani Danuta Krawczyk wręczyła nagrodę dla Karoliny Cywki – najlepiej zapowiadającej się uczennicy klasy pierwszej technikum kształcącego w zawodzie Technik architektury krajobrazu.
  Kolejnym wydarzeniem podczas obchodów Dnia Edukacji Narodowej było pasowanie na pierwszy stopień kadeta uczniów II klasy mundurowej technikum kształcącego w zawodzie Technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki.
  W części artystycznej mieliśmy okazję uczestniczyć w jednej z najsłynniejszych lekcji języka polskiego. Uczniowie klasy maturalnej przygotowali własną interpretację fragmentu powieści Witolda Gombrowicza – „Ferdydurke”.
  Nie zabrakło chwili na wspomnienia i wzruszenia podczas wspólnego oglądania prezentacji pod tytułem „Belfrem być” i „Kraj lat dziecinnych”. Punktem kulminacyjnym uroczystości było wręczenie Nauczycielskich Oskarów.
  Wszystkim nauczycielom i pracownikom szkół składamy najserdeczniejszy życzenia. Niech praca z dziećmi i młodzieżą niesie ze sobą nieustanną satysfakcję oraz niech będzie pełna pasji i zaangażowania!

 • Plan zajęć słuchacze

  2016-09-22 11:05

   

  PLAN

 • HARMONOGRAM EGZAMINÓW ZAWODOWYCH

  2016-09-12 18:29

   

  HARMONOGRAM EGZAMINÓW ZAWODOWYCH W SESJI SIERPIEŃ – PAŹDZIERNIK 2016R.

  Egzamin pisemny odbędzie się 6 października 2016 r. (czwartek), a egzamin praktyczny 11 października 2016 r. (wtorek)  według harmonogramu:

  T.07 PROWADZENIE DZIAŁALNOŚCI TURYSTYCZNEJ NA OBSZARACH WIEJSKICH

   

   

   

  T.07

  06.10.16r.

  Godz. 10.00

  Zdający:

  Szkoła Policealna

  Część pisemna (60 min.) - sala nr 1

   

  11.10.16r.

  Godz. 9.00

  Zdający:

  Szkoła Policealna

  Część praktyczna (forma d; 150 min.) - sala nr 1

  R.03 PROWADZENIE PRODUKCJI ROLNICZEJ

   

  R.03

  06.10.16r.

  Godz. 10.00

  Zdający: CKU (2 os)

  Część pisemna (60 min.)- sala nr 1

   

  R.16 ORGANIZACJA I NADZOROWANIE  PRODUKCJI ROLNICZEJ

   

   

  R.16

  06.10.16r.

  Godz. 12.00

  Zdający: CKU (28 os)

  Część pisemna (60 min.) - sala nr 1

  11.10.16r.

  Godz. 13.00

  Zdający: CKU (28 os),   8os.-  abs. TR 2015/2016

  Część praktyczna (forma d; 180 min.) - sala nr 1

  R.22 ORGANIZACJA PRAC ZWIĄZANYCH Z BUDOWĄ ORAZ KONSERWACJĄ OBIEKTÓW MAŁEJ ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU

   

   

   

  R.22

  06.10.16r.

  Godz. 12.00

  Zdający: 1 os. – abs. TAK 2015/2016

  Część pisemna (60 min.)- sala nr 1

  11.10.16r.

  Godz. 13.00

  Zdający: 3 os. – abs. TAK 2015/2016

  Część praktyczna (forma d; 180 min.)- sala nr 1

   

Strony: « Poprzednia 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... 33 Następna »
 
Dodaj link do:www.digg.comwww.del.icio.uswww.wykop.plwww.dodajdo.comwww.facebook.com
powiadom znajomego
drukuj
powrót