.
Ministerstwo Rolnictwa
http://www.minrol.gov.pl/

 

Ministerstwo Edukacji Narodowej
http://www.men.gov.pl/

 

Przyjaciele Szkoły

http://www.hr-strzelce.pl
Facebook


ROK SZKOŁY ZAWODOWCÓW

RSS

 

 

 • Konkurs orki

  2016-05-19 15:11

  19 maja 2016 r. odbył się konkurs orki pługiem zagonowym, w którym wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Mieczysławowie, a fundatorem nagród była firma Kutnowska Hodowla Buraka Cukrowego. Po klasyfikacji komisji konkursowej I miejsce zdobył Łukasz Andrzejewski z klasy I TZ - technik mechanizacji rolnictwa, II miejsce Julian Wawrzyniak z klasy II TZ - technik rolnik i III miejsce zdobył Maciej Nykiel z klasy II TZ - technik rolnik. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy!

 • Plener artystyczny w Mieczysławowie

  2016-05-16 07:15

   

  ZESPÓŁ SZKÓŁ

  CENTRUM KSZTAŁCENIA ROLNICZEGO

  im. Macieja Rataja

  W MIECZYSŁAWOWIE  99-314 Krzyżanów,

  Tel: 24 254 20 8524 254 20 85, e-mail:zsckrmieczyslawow@wp.pl

               

                                   ZAPRASZA

  uczniów  wszystkich typów szkół powiatu kutnowskiego

  w dniach 16-21 maja 2016 roku na

   Plener  artystyczny w Mieczysławowie”,

         który odbędzie się na terenie ZS CKR w Mieczysławowie.

  Podczas pleneru będzie można podziwiać pracę  artystów rzeźbiarzy, poznać  sposoby posługiwania się narzędziami rzeźbiarskimi, a  zainteresowani będą mogli spróbować swoich sił, by samodzielnie, pod okiem fachowców wykonać własne dzieło.(Dla chętnych przygotowane będzie drewno)

  Podczas pleneru odbywać się będą liczne imprezy towarzyszące:

  ·         17 maja 2016r. „MALOWANIE W PLENERZE”, różne techniki malowania.
  Szkoła zapewnia materiały malarskie.

  ·         18 maja 2016 r. WARSZTATY KULINARNE, prezentacja ogrodu ekologicznego, program rekreacyjny „ZDROWO-SPORTOWO”

  ·         19 maja 2016 r.  KONKURS ORKI  z nagrodami.

  ·         20-21 maja 2016 r. AGROPIKNIK, w którym miedzy innymi: pokazy strażackie, wystawa sprzętu rolniczego, stoiska z roślinami ozdobnymi, warsztaty wikliniarskie. W ostatnim dniu przewidziane jest ognisko, pieczenie kiełbasek.

  Zapraszamy uczniów szkół podstawowych, gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych oraz mieszkańców  powiatu kutnowskiego.

                           Muzeum Regionalne w Kutnie

                  PATRONAT MERYTORYCZNY NAD PLENEREM

 • Uczniowie w OSP Krzyżanów

  2016-05-13 14:27

  W dniu 13.05.2016 r. uczniowie klasy mundurowej odwiedzili Ochotniczą Straż Pożarną w Krzyżanowie. Jest to jednostka ochrony przeciwpożarowej należąca do krajowego systemu ratowniczo gaśniczego. Młodzież  zapoznała się z systemem alarmowania jednostki do zdarzeń oraz wyposażeniem sprzętowym. Należy dodać, że OSP Krzyżanów posiada jeden z najnowszych pojazdów gaśniczych w powiecie kutnowskim.

 • Uczniowie Mieczysławowa na stażu w Niemczech

  2016-05-11 09:04

   Uczniowie Mieczysławowa na stażu w Niemczech

  Od początku maja kolejna grupa uczniów Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Mieczysławowie  odbywa staż w ramach programu Erasmus + w DEULA Nienburg  w Niemczech. Tym razem jest to grupa uczniów technikum kształcących się w zawodzie technik architektury krajobrazu. Ośrodek szkolenia praktycznego , w którym przebywają uczniowie, jest wyposażony w nowoczesne maszyny  i urządzenia  do uprawy i pielęgnacji roślin, ogrodów i terenów zieleni. W hali  praktycznej nauki zawodu  uczniowie wykonują zadania z geodezji, budowy elementów architektury krajobrazu takich jak schody, murki kwiatowe, alejki. Wolny czas przeznaczony jest na zwiedzanie miasta, poznanie  jego historii i architektury. W dniu wolnym zaplanowany  był pobyt w parku rozrywki. Była  kraina strachów, karuzele i diabelski młyn , jazda samochodami i wiele  innych atrakcji. Ale  na jazdę  kolejką górską z zawrotną  prędkością  zdecydowali się najodważniejsi.  I jak na architektów architektury przystało rozpoznawanie roślin, podziwianie założeń ogrodowych  w parkach historycznych i szlifowanie języka niemieckiego.

 • Matury czas zacząć! Matura 2016

  2016-05-09 12:51

   

  Matury czas zacząć! Matura 2016

   

  „Nie wystarczy zdobywać mądrości. Trzeba jeszcze z niej korzystać”

  Cyceron

   

  W środę 4.05.2016 r. abiturienci Zespołu Szkół Centrum Kształceni Rolniczego im. Macieja Rataja w Mieczysławowie przystąpili do zdawania egzaminów maturalnych. Przed zdającymi egzaminy pisemne - z języka polskiego, matematyki, biologii i języka obcego nowożytnego. Zgodnie z tradycją pierwszy dzień matur to pisemny egzamin z języka polskiego. Egzaminy pisemne i ustne potrwają do końca maja.

   

  Wszystkim maturzystom życzymy powodzenia !!!

 • II Kutnowski Piknik Naukowy

  2016-04-30 20:49

   

  II Kutnowski Piknik Naukowy

   

  30 kwietnia 2016 r. nasza szkoła wzięła udział w II Kutnowskim Pikniku Naukowym pod honorowym patronatem Starosty Kutnowskiego. W tym roku piknik odbył się pod hasłem OSWOIĆ INNOWACJE.

  Tematem przewodnim prezentacji Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego był EKOLOGICZNY OGRÓD Z RECYKLINGU. Nasza ekspozycja przedstawiała kwiaty i krzewy oraz przysmaki pochodzące
  z ekologicznego ogrodu. Osoby odwiedzające nasze stoisko mogły skosztować syropu z mniszka lekarskiego oraz sałatek i surówek przygotowanych
  z chwastów rosnących w ogrodzie, takich jak babka lancetowata, komosa, mniszek lekarski i liście pokrzyw. Autorką pomysłu i aranżacji ogrodu
  z recyklingu jest pani Krystiana Czekalska – nauczyciel przedmiotów zawodowych na kierunku technik architektury krajobrazu.

  Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć i filmu

 • Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas czwartych

  2016-04-29 17:46

   

  Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas czwartych.

   

  „Wiedza daje pokorę wielkiemu,

  dziwi przeciętnego, nadyma małego.”

  Lew Tołstoj

   

  29 kwietnia 2016 r. o godzinie 12.00 w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Macieja Rataja w Mieczysławowie odbyło się zakończenie roku szkolnego klas czwartych.

  W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście, rodzice oraz absolwenci. Dla absolwentów ten wyjątkowy dzień zakończył ważny etap w ich życiu. Pani Dyrektor Danuta Krawczyk pogratulowała wszystkim osiągniętych wyników oraz życzyła powodzenia w trakcie egzaminów. Rodzice najlepszych uczniów odebrali z rąk Pani Dyrektor listy gratulacyjne.

  Nagrody za najlepsze wyniki w nauce utrzymali: Monika Łopacińska (klasa IV TR), Agnieszka Jędrzejczak (klasa IV TR), Natalia Kowalewska (klasa IV TR), Natalia Wójcik (klasa IV TAK), Patrycja Magnusa (klasa IV TAK), Natalia Kowalska (klasa IV TAK), Kamila Ciesielska (klasa IV TAK), Kaja Stępień (klasa IV TAK).

  Po uroczystym rozdaniu świadectw odbyła się pożegnalna akademia, przygotowana przez uczniów klasy III TR/TAK. Nie zabrakło wspomnień i wzruszających chwil. Na koniec najstarsza już klasa w szkole wręczyła upominki dla koleżanek i kolegów, którzy opuszczają mury naszej szkoły.

  Przed absolwentami największe wyzwanie, a mianowicie egzamin maturalny. Za wszystkich trzymamy kciuki i życzymy powodzenia !!!

 • Uwaga uczniowie! zmiana planu

  2016-04-27 07:15
 • XXIV Targi Rolne AGROTECHNIKA

  2016-04-25 08:11

  W dniach 23 i 24 kwietnia 2016 roku promowaliśmy naszą szkołę na XXIV Targach Rolnych AGROTECHNIKA w Bratoszewicach.

 • Dni otwarte w ZSCKR w Mieczysławowie

  2016-04-16 18:30

  W dniach 15-16 kwietnia 2016 r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Mieczysławowie odbyły się DNI OTWARTE. W czasie ich trwania gościliśmy w naszej szkole młodzież z gimnazjów powiatu kutnowskiego oraz towarzyszących im rodziców i nauczycieli.
  Specjalnie na ten dzień przygotowaliśmy ciekawy program. Młodzież zwiedzała obiekty szkolne, brała udział w konkursach, degustacjach, pokazach florystycznych oraz pokazach sprzętu rolniczego.
  Największym zainteresowaniem wśród przyszłych uczniów naszej szkoły cieszą się kierunki: technik architektury krajobrazu, technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, technik rolnik oraz technik żywienia i usług gastronomicznych.
  Cieszymy się, że spędziliście wspólnie z nami ten dzień. Serdecznie zapraszamy do udziału w PLENERZE ARTYSTYCZNYM, który odbędzie się w dniach 16 – 21 maja.
  Do zobaczenia we wrześniu!

Strony: « Poprzednia 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... 31 Następna »
 
Dodaj link do:www.digg.comwww.del.icio.uswww.wykop.plwww.dodajdo.comwww.facebook.com
powiadom znajomego
drukuj
powrót