.
Ministerstwo Rolnictwa
http://www.minrol.gov.pl/

 

Ministerstwo Edukacji Narodowej
http://www.men.gov.pl/

 

Przyjaciele Szkoły

http://www.hr-strzelce.pl
Facebook


ROK SZKOŁY ZAWODOWCÓW

RSS

 

 

 • Plan lekcji

  2017-01-24 19:18

   

  Plan lekcji

 • Studniówka 2017

  2017-01-22 19:36

  „Poloneza czas zacząć. Podkomorzy rusza

  I z lekka zarzuciwszy wyloty kontusza,

  I wąsa podkręcając, podał rękę Zosi

  I skłoniwszy się grzecznie, w pierwszą parę prosi.

  Za Podkomorzym szereg w pary się gromadzi,

  Dano hasło, zaczęto taniec on prowadzi.

  W sobotę 21 stycznia we Dworze w Woli Raciborowskiej odbyła się studniówka uczniów klas czwartych Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Mieczysławowie. Na balu studniówkowym obecna była Pani dyrektor Danuta Krawczyk, grono pedagogiczne oraz rodzice.

  „Studniówka to moment, kiedy ostatni raz można, a nawet należy, zapomnieć o czekającej nas wkrótce wzmożonej pracy – mówiła Pani dyrektor Danuta Krawczyk.

  Poloneza, jak każe tradycja, w pierwszej parze poprowadziła Pani dyrektor Danuta Krawczyk  z najlepszym uczniem klasy IV TR Arkadiuszem Grzelakiem. Później popisowego poloneza zaprezentowali maturzyści. Efektowny układ tańca przygotowywany był przez wiele tygodni pod okiem Pani Marii Januszczak. „To polonez szczególny gdyż w naszej męskiej klasie mamy tylko dwie damy, a nas jest osiemnastu!” – powiedział prowadzący Adam Komorowski. Pokazowy taniec zebrał gorące oklaski od licznej grupy rodziców i przyjaciół oraz nauczycieli z uwagą obserwujących poczynania swych podopiecznych na parkiecie.

  Prowadzący całą uroczystość, Milena Subocz, Elżbieta Woźniak i Adam Komorowski podziękowali wszystkim nauczycielom, a szczególnie wychowawcom klas maturalnych – Pani Iwonie Miller, Pani Grażynie Kalbarczyk oraz Pani Annie Zomerfeld-Kacprzak za czteroletni trud. W imieniu rodziców podziękowania dla nauczycieli i życzenia dobrej zabawy przekazała Pani Olga Lewandowska.

  A potem, dzięki Pani Lidii Śliwickiej i Panu Jackowi Kotkowskiemu, trwała już pyszna zabawa do białego rana.

 • Rekrutacja na kurs kwalifikacyjny R.16

  2016-12-29 15:16

   

  Rekrutacja na kurs kwalifikacyjny R.16 kończy się 5. stycznia 2017 r.

  Są jeszcze wolne miejsca.

  ZAPRASZAMY

 • Jasełka 2016

  2016-12-22 19:54

   

  Piątek 22 grudnia 2016r. to ostatni dzień w szkole przed feriami świątecznymi. Uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Mieczysławowie rozpoczęli ten dzień od obejrzenia szkolnego przedstawienia pt. „Betlejem jest w Nas”. Spektakl inspirowany twórczością Św. Jana Pawła II został przygotowany przez uzdolnionych artystycznie uczniów pod kierunkiem Pani Marii Januszczak i Anny Zomerfeld-Kacprzak. Treści zapraszające do refleksji oraz wspólny śpiew kolęd wprowadziły wszystkich w nastrój świąt. Słowa serdecznych życzeń Pani Dyrektor Danuty Krawczyk zakończyły spotkanie w świetlicy szkolnej, po którym uczniowie wraz z wychowawcami udali się do pracowni, by przedłużyć świętowanie poprzez klasowe spotkania wigilijne.

 • Uczniowie ZS CKR z Mieczysławowa w Teatrze Muzycznym w Łodzi

  2016-12-15 20:05

  14 grudnia 2016 r. obejrzeliśmy niezwykłe miscenium rokowe pt. Łajza. Spektakl odbył się na deskach Teatru Muzycznego w Łodzi, który przeżywa swój renesans. Łajza to widowisko taneczne, którego scenariusz powstał w oparciu o utwory i teksty łódzkiego zespołu rokowego Normalsi. Łajza to historia o losach chłopaka znalezionego na ulicy. Historia naznaczona okrucieństwem i brutalnością świata z miłością w tle. Widowisko na miarę fantastycznego koncertu rokowego zapierało dech w piersiach, a współczesne style tańca, połączone z neoklasycznymi stworzyły niezwykły i magiczny świat teatru na naszych oczach. Całość przedstawienia doskonale uzupełniała muzyka Jana Sebastian Bacha w wykonaniu hardrockowego skrzypka Michała Jelonka. Obok tancerzy Teatru Muzycznego wystąpili członkowie grupy tanecznej Błażeja Szychowskiego. Polecamy !!!

 • Choinkowe cudeńka

  2016-12-13 22:13

  W dniu 13.12.2016 roku w ZS CKR im M. Rataja w Mieczysławowie odbyły się warsztaty florystyczne pod hasłem „Choinkowe cudeńka”. Pomysłodawczyni i prowadząca warsztaty p. Krystiana Czekalska, wprowadziła liczną grupę uczestników ( uczniów szkół gimnazjalnych w Kutnie i Sierakówku) w atmosferę świąt. Przekazała interesujące wiadomości o tradycjach i symbolice elementów wykorzystywanych do dekoracji w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Zgromadzone materiały - w przewadze naturalne, pozwoliły wyczarować niebanalne ozdoby. Inspiracje i podpowiedzi uczestnicy czerpali z przygotowanej prezentacji, od uczniów III klasy technikum architektury krajobrazu oraz własnej, nieograniczonej inwencji twórczej. Każdy mógł zabrać ze sobą swoje dzieło. Na koniec wszyscy zrobili sobie wspólne zdjęcia wraz ze swoimi pracami. (Proszę zobaczyć foto :-D). Zaangażowanie, skupienie, radość - wszystko to można wyczytać na twarzach uczestników.

  Udało się! Wesołych Świąt!!!

 • Uwaga słuchacze III sem. R.03

  2016-12-12 18:13

  Proszę zapisywać się na egzamin praktyczny. Egzamin teoretyczny odbędzie się 12.01.2016 r. o godz. 10.00, natomiast egzamin praktyczny odbędzie się w dniach 27, 28 stycznia 2016 r. oraz 04 lutego 2016 r. (I zmiana 3-osoby godz. 9.00, II zmiana 3-osoby godzina 15.00). Na egzamin należy się zgłosić 1 godzinę przed rozpoczęciem egzaminu. Na egzaminie praktycznym obowiązuje strój roboczy!

 • W poszukiwaniu inspiracji... :-D

  2016-12-12 09:44

  Uczniowie III klasy technikum architektury krajobrazu w dniu 8 grudnia uczestniczyli w Edukacyjnym Pokazie Florystycznym na Rynku Hurtowym Bronisze. Pokaz ten odbył się pod hasłem "Florystów choinki strojenie". Swoje prace prezentowali mistrzowie florystyki: Mariola Miklaszewska, Jagoda Głowińska i Tomek Iwanow. Artyści zaprezentowali tradycyjne kompozycje Bożonarodzeniowe oraz awangardowe bukiety ślubne z poinsecją (gwiazdą betlejemską) w roli głównej. Udział w pokazie dostarczył nam wielu emocji oraz pomysłów.

 • Obchody 105 lecia istnienia szkoły

  2016-12-06 19:50

         Dnia 06.12.2016 roku, w ZS CKR im. Macieja Rataja w Mieczysławowie, odbyło się pierwsze spotkanie, inaugurujące obchody 105 lecia istnienia  szkoły.  W trakcie spotkania nauczycieli, absolwentów i rodziców powołano komitet organizacyjny oraz przyjęto ramowy program obchodów. Obchody będą trwały cyklicznie,  praktycznie przez  cały rok 2017. W programie przewiduje się konferencje  naukowe  na tematy rolnicze, z udziałem naszych absolwentów jako wykładowców, słuchaczy a także rolników, uczniów i innych  zainteresowanych. Zorganizowana zostanie  także wystawa poświęcona patronowi Szkoły-  Maciejowi Ratajowi. Na zebraniu ustalono również termin zjazdu absolwentów (stanowiący główny punkt  obchodów ) na dzień 3. czerwca 2017 roku.
  Bliższe informacje na temat Zjazdu Absolwentów zostaną ustalone na kolejnym spotkaniu komitetu organizacyjnego, w dniu 31.01.2017 roku. 
  Absolwentów naszej Szkoły zapraszamy serdecznie do zaangażowania się w prace  komitetu organizacyjnego.
  Informacje dotyczące spraw organizacyjnych będą sukcesywnie prezentowane na stronie szkoły. www.mieczyslawow.pl  

  ZAPRASZAMY

 • Dyskoteka andrzejkowa

  2016-11-24 21:39
Strony: « Poprzednia 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... 33 Następna »
 
Dodaj link do:www.digg.comwww.del.icio.uswww.wykop.plwww.dodajdo.comwww.facebook.com
powiadom znajomego
drukuj
powrót