.
Ministerstwo Rolnictwa
http://www.minrol.gov.pl/

 

Ministerstwo Edukacji Narodowej
http://www.men.gov.pl/

 

Przyjaciele Szkoły

http://www.hr-strzelce.pl
Facebook


ROK SZKOŁY ZAWODOWCÓW

RSS

 

 

 • Praktyki w Niemczech

  2017-04-20 08:04

  Fotorelacja z praktyk odbytych przez uczniów naszej szkoły w Nienburgu (Niemcy).

 • Zajęcia z musztry

  2017-04-12 12:13

  Piękny, słoneczny dzień wykorzystał kapitan Zdzisław Pęgowski, aby z uczniami klasy mundurowej przeprowadzić zajęcia z musztry. To pierwsze zajęcia  z musztry. Problem z zachowaniem równowagi przy zwrocie w tył i właściwym obrotem w prawo lub w lewo zgodnie z poleceniem. Trening czyni mistrza, na następnych zajęciach będzie dużo lepiej.
  Uczniowie klasy mundurowej to uczniowie technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki. Ucząc się w naszej szkole zdobywają dobry zawód, a dodatkowo uzyskują uprawnienia strażaka OSP. W ciągu roku szkolnego uczniowie tej klasy mają  zajęcia z nauki pływania z instruktorem. Zajęcia odbywają  się w Aquaparku w Kutnie.

 • XIV Spotkania Edukacyjne

  2017-04-07 15:48

  W dniach 6-7 kwietnia 2017r. dyrekcja, nauczyciele i młodzież naszej szkoły uczestniczyli w XIV Spotkaniach Edukacyjnych organizowanych przez Starostwo Powiatowe w Kutnowskim Domu Kultury. Młodzież gimnazjalna mogła uzyskać szczegółowe informacje o kierunkach kształcenia w naszej szkole, rozmawiać z nauczycielami i uczniami.

 • Kierunki kształcenia na rok szkolny 2017/2018

  2017-04-05 20:25

  Szkoła o 105 letniej tradycji podległa Ministrowi Rolnictwa. Kierunki kształcenia dają kwalifikacje rolnicze, umożliwiające korzystanie z funduszy unijnych np. dla młodych rolników.
  Proponowane kierunki kształcenia dla uczniów to:
  -    technikum 4 letnie kończące się egzaminem maturalnym i egzaminem zawodowym, kształcącym w zawodach: technik rolnik , technik architektury krajobrazu, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik turystyki wiejskiej oraz technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki.
  -    branżowa szkoła I stopnia 3 letnia w zawodzie rolnik, ogrodnik i mechanik - operator pojazdów i maszyn rolniczych
  -    dla dorosłych kursy kwalifikacyjne bezpłatne, umożliwiające zdobycie kwalifikacji rolniczych, zajęcia w soboty i niedziele, kurs kończy się egzaminem zewnętrznym.

  Szkoła oferuje:
  *    bezpłatny zestaw podręczników dla każdego ucznia
  *    liczne cieczki krajoznawcze i zawodowe,
  *    wyjazdy do teatru, staże zagraniczne w Nienburgu i Berlinie w ramach programu ERASMUS+
  *    możliwość bezpłatnego zdobycia prawa jazdy kat. T, już po I klasie, a dla uczniów technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki również kat. B i uprawnień do obsługi kombajnu zbożowego i sieczkarni samojezdnych
  Mocne strony szkoły to:
  Wysoka  zdawalność egzaminu zawodowego
  Niska liczebność klas, łatwo rozpoznać problemy uczniów, nie są anonimowi. Dla uczniów słabszych oraz uczniów klas maturalnych prowadzone są zajęcia dodatkowe. Pracownie szkolne  bogato wyposażone w nowy, nowoczesny sprzęt.
  Atmosfera pracy w szkole przyjazna, nie ma problemów wychowawczych. W szkole jest sklepik, uczniowie mogą korzystać ze stołówki. Dla zamiejscowych internat z opieką całodobową i całodziennym wyżywieniem. Uczniowie mają do dyspozycji  pościel, sale komputerową, pralki do prania, pokoje 2 - osobowe z łazienką w każdym pokoju. Opłata tylko za wyżywienie, które w chwili obecnej wynosi 9 zł za dzień. Nie ma innych opłat za internat.
  Dojazd do szkoły z Kutna linia  MZK nr 8 oraz PKS i BUS w kierunku Łódź-Piątek przystanek Wały.

  Dni Otwarte w szkole 21-22  kwietnia 2017 r. ( piątek  sobota)

  Piknik sportowo rekreacyjny i  artystyczny 25-26 maja 2017 roku

  Podanie do szkoły zasadniczej Druk

  Podanie do technikum Druk
   Prezentowane kierunki kształcenia:

  Technik żywienia i usług gastronomicznych

  Technik rolnik

  Technik turystyki wiejskiej

  Technik architektury krajobrazu

  Technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki

   

   

 • Brawo rolnicy

  2017-04-03 10:26

  Kwalifikacja R.03

  Gratulujemy!

 • Dekoracje świąteczne

  2017-03-30 21:26

   

   Taki temat miały zajęcia praktyczne z roślin ozdobnych w klasie pierwszej technikum architektury krajobrazu. Przebieg zajęć i umiejętności uczniów oceniali  nauczyciele ze szkół prowadzonych przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz doradcy metodyczni z Krajowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Brwinowie. Zajęcia prowadziła nauczycielka Krystiana Czekalska.
  Podczas zajęć uczniowie poznali tradycje świąteczne, symbolikę barw w dekoracjach wielkanocnych oraz rodzaje dekoracji. Znajomość technik florystycznych, kreatywność i pomysłowość pozwoliły uczniom wykonać prawdziwe dzieła sztuki florystycznej, które zachwyciły gości. W podsumowaniu zajęć uczniowie podkreślili, że już mają pomysły na nowe dekoracje. Gratulujemy.

 • Lekcja patriotyzmu i historii

  2017-03-16 18:32

  Zespół szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Macieja Rataja w Mieczysławowie w tym roku obchodzi Jubileusz 105 lecia. W ramach obchodów jubileuszu uczniowie klasy trzeciej i czwartej z opiekunami w czwartek 16 marca 2017 roku złożyli kwiaty na grobie patrona szkoły Macieja Rataja w Palmirach.  Ten wybitny działacz, marszałek sejmu został rozstrzelany przez hitlerowców w czasie drugiej wojny światowej w lesie kampinoskim. Tragizm historii narodu polskiego z okresu wojny poznali uczniowie oglądając ekspozycję w muzeum; rzeczy osobiste, dokumenty, zdjęcia znalezione podczas ekshumacji masowych grobów poruszyły wszystkich.
  Drugim etapem wycieczki był Cmentarz Powązkowski, na którym spoczywa założyciel naszej szkoły, właściciel ziemski, patriota Mieczysław Kretkowski. Tutaj również złożone zostały kwiaty i zapalony znicz, zebrani przy grobie odmówili  modlitwę.
  Wycieczka do Warszawy połączona została z wizytą w Sejmie Rzeczpospolitej Polskiej. Z historią i działalnością  sejmu zapoznał nas   poseł Tadeusz Woźniak. Sala obrad , sala kolumnowa , sala senatu i korytarze, na których   spotka się posłów, senatorów, osoby znane z telewizji. Przy tablicy upamiętniającej tragedię smoleńską poseł  Tadeusz Woźniak  podzielił się z nami osobistymi przeżyciami; 10 kwietnia 2010 roku był w Katyniu, pojechał pociągiem. Podczas pobytu w Warszawie znaleźliśmy czas na spacer po Parku Łazienkowskim, odwiedziliśmy starówkę.

 • „Cenny dar”

  2017-03-14 18:28

  We wtorek 14 marca 2017 roku w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Macieja Rataja w Mieczysławowie przeprowadzona została akcja honorowego krwiodawstwa. W akcji chętnie biorą udział dorośli uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły. Zachętą dla tej szlachetnej akcji jest nie tylko pomaganie innym w potrzebie, ale również możliwość wykonania dokładnych badań krwi. To druga w tym roku szkolnym akcja oddawania krwi.

 • Święto Patrona

  2017-02-27 13:10

   

  Dzień Macieja Rataja - Patrona Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Mieczysławowie

  „Żyje wśród nas i żyć będzie wiecznie!!

  Bo żyje jego duch walki i szlachetności!!”

   to sentencja, która przyświecała tegorocznym obchodom Dnia Patrona zorganizowanym w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Mieczysławowie.

  Podczas uroczystości młodzież przedstawiła scenki  związane z życiem i działalnością swojego  patrona – Macieja Rataja. Ten polski polityk, marszałek Sejmu, prezydent RP, działacz ludowy i publicysta żyjący na przełomie XIX i XX wieku jest wzorem godnym do naśladowania dla współczesnych. Wywodził się z ludu. Dzięki ciężkiej pracy i wytrwałości w realizacji swoich planów i marzeń,  stał się jedną z najważniejszych postaci minionej epoki. Program artystyczny przygotowali uczniowie klasy pierwszej technikum architektury krajobrazu i technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki pod kierunkiem p. Roberta Mateckiego.

 • Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

  2017-02-24 13:19

   

  Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

  Dnia 24 lutego 2017 roku z ZSCKR w Mieczysławowie odbyły się szkolne eliminacje do szczebla powiatowego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

  Zwycięzcami konkursu zostali: Dawid Kanas I TMR i Dawid Zieliński I TMR.

  Zwycięzcom gratulujemy! 

   

 
Dodaj link do:www.digg.comwww.del.icio.uswww.wykop.plwww.dodajdo.comwww.facebook.com
powiadom znajomego
drukuj
powrót