.
Ministerstwo Rolnictwa
http://www.minrol.gov.pl/

 

Ministerstwo Edukacji Narodowej
http://www.men.gov.pl/

 

Przyjaciele Szkoły

http://www.hr-strzelce.pl
Facebook


ROK SZKOŁY ZAWODOWCÓW

RSS

 

 

 • Jasełka 2016

  2016-12-22 19:54

   

  Piątek 22 grudnia 2016r. to ostatni dzień w szkole przed feriami świątecznymi. Uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Mieczysławowie rozpoczęli ten dzień od obejrzenia szkolnego przedstawienia pt. „Betlejem jest w Nas”. Spektakl inspirowany twórczością Św. Jana Pawła II został przygotowany przez uzdolnionych artystycznie uczniów pod kierunkiem Pani Marii Januszczak i Anny Zomerfeld-Kacprzak. Treści zapraszające do refleksji oraz wspólny śpiew kolęd wprowadziły wszystkich w nastrój świąt. Słowa serdecznych życzeń Pani Dyrektor Danuty Krawczyk zakończyły spotkanie w świetlicy szkolnej, po którym uczniowie wraz z wychowawcami udali się do pracowni, by przedłużyć świętowanie poprzez klasowe spotkania wigilijne.

 • Uczniowie ZS CKR z Mieczysławowa w Teatrze Muzycznym w Łodzi

  2016-12-15 20:05

  14 grudnia 2016 r. obejrzeliśmy niezwykłe miscenium rokowe pt. Łajza. Spektakl odbył się na deskach Teatru Muzycznego w Łodzi, który przeżywa swój renesans. Łajza to widowisko taneczne, którego scenariusz powstał w oparciu o utwory i teksty łódzkiego zespołu rokowego Normalsi. Łajza to historia o losach chłopaka znalezionego na ulicy. Historia naznaczona okrucieństwem i brutalnością świata z miłością w tle. Widowisko na miarę fantastycznego koncertu rokowego zapierało dech w piersiach, a współczesne style tańca, połączone z neoklasycznymi stworzyły niezwykły i magiczny świat teatru na naszych oczach. Całość przedstawienia doskonale uzupełniała muzyka Jana Sebastian Bacha w wykonaniu hardrockowego skrzypka Michała Jelonka. Obok tancerzy Teatru Muzycznego wystąpili członkowie grupy tanecznej Błażeja Szychowskiego. Polecamy !!!

 • Choinkowe cudeńka

  2016-12-13 22:13

  W dniu 13.12.2016 roku w ZS CKR im M. Rataja w Mieczysławowie odbyły się warsztaty florystyczne pod hasłem „Choinkowe cudeńka”. Pomysłodawczyni i prowadząca warsztaty p. Krystiana Czekalska, wprowadziła liczną grupę uczestników ( uczniów szkół gimnazjalnych w Kutnie i Sierakówku) w atmosferę świąt. Przekazała interesujące wiadomości o tradycjach i symbolice elementów wykorzystywanych do dekoracji w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Zgromadzone materiały - w przewadze naturalne, pozwoliły wyczarować niebanalne ozdoby. Inspiracje i podpowiedzi uczestnicy czerpali z przygotowanej prezentacji, od uczniów III klasy technikum architektury krajobrazu oraz własnej, nieograniczonej inwencji twórczej. Każdy mógł zabrać ze sobą swoje dzieło. Na koniec wszyscy zrobili sobie wspólne zdjęcia wraz ze swoimi pracami. (Proszę zobaczyć foto :-D). Zaangażowanie, skupienie, radość - wszystko to można wyczytać na twarzach uczestników.

  Udało się! Wesołych Świąt!!!

 • Uwaga słuchacze III sem. R.03

  2016-12-12 18:13

  Proszę zapisywać się na egzamin praktyczny. Egzamin teoretyczny odbędzie się 12.01.2016 r. o godz. 10.00, natomiast egzamin praktyczny odbędzie się w dniach 27, 28 stycznia 2016 r. oraz 04 lutego 2016 r. (I zmiana 3-osoby godz. 9.00, II zmiana 3-osoby godzina 15.00). Na egzamin należy się zgłosić 1 godzinę przed rozpoczęciem egzaminu. Na egzaminie praktycznym obowiązuje strój roboczy!

 • W poszukiwaniu inspiracji... :-D

  2016-12-12 09:44

  Uczniowie III klasy technikum architektury krajobrazu w dniu 8 grudnia uczestniczyli w Edukacyjnym Pokazie Florystycznym na Rynku Hurtowym Bronisze. Pokaz ten odbył się pod hasłem "Florystów choinki strojenie". Swoje prace prezentowali mistrzowie florystyki: Mariola Miklaszewska, Jagoda Głowińska i Tomek Iwanow. Artyści zaprezentowali tradycyjne kompozycje Bożonarodzeniowe oraz awangardowe bukiety ślubne z poinsecją (gwiazdą betlejemską) w roli głównej. Udział w pokazie dostarczył nam wielu emocji oraz pomysłów.

 • Obchody 105 lecia istnienia szkoły

  2016-12-06 19:50

         Dnia 06.12.2016 roku, w ZS CKR im. Macieja Rataja w Mieczysławowie, odbyło się pierwsze spotkanie, inaugurujące obchody 105 lecia istnienia  szkoły.  W trakcie spotkania nauczycieli, absolwentów i rodziców powołano komitet organizacyjny oraz przyjęto ramowy program obchodów. Obchody będą trwały cyklicznie,  praktycznie przez  cały rok 2017. W programie przewiduje się konferencje  naukowe  na tematy rolnicze, z udziałem naszych absolwentów jako wykładowców, słuchaczy a także rolników, uczniów i innych  zainteresowanych. Zorganizowana zostanie  także wystawa poświęcona patronowi Szkoły-  Maciejowi Ratajowi. Na zebraniu ustalono również termin zjazdu absolwentów (stanowiący główny punkt  obchodów ) na dzień 3. czerwca 2017 roku.
  Bliższe informacje na temat Zjazdu Absolwentów zostaną ustalone na kolejnym spotkaniu komitetu organizacyjnego, w dniu 31.01.2017 roku. 
  Absolwentów naszej Szkoły zapraszamy serdecznie do zaangażowania się w prace  komitetu organizacyjnego.
  Informacje dotyczące spraw organizacyjnych będą sukcesywnie prezentowane na stronie szkoły. www.mieczyslawow.pl  

  ZAPRASZAMY

 • Dyskoteka andrzejkowa

  2016-11-24 21:39
 • Wręczenie dyplomów Stypendium Prezesa Rady Ministrów

  2016-11-22 17:28

  Dnia 21 listopada 2016 roku w auli Politechniki Łódzkiej odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów dla najlepszych uczniów województwa łódzkiego. W uroczystości udział wzięli: Grzegorz Wierzchowski  Łódzki Kurator Oświaty, Karol Młynarczyk wicewojewoda łódzki oraz  Tomasz Trela wiceprezydent miasta Łodzi. Zaproszeni goście w swoich wystąpieniach podkreślali, że najlepsi uczniowie  zostają nagrodzeni za swoją pasję, pracowitość, skrupulatność i potrzebę dążenia do wyznaczonego celu. Miło nam poinformować, że wśród 238 najlepszych uczniów z całego województwa znalazł się nasz uczeń, Dariusz Lewandowski.
  Darek jest uczniem klasy czwartej technikum kształcącym w zawodzie technik architektury krajobrazu. Średnia ocen 4,78 i wzorowe zachowanie to podstawowe kryterium przyznania nagrody. A ponadto Darek jest sympatyczny, koleżeński, zaangażowany w pracy w szkole, chętnie pomagający innym. Gratulując Darkowi mówimy „potęguj swoje możliwości…”

 • Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych

  2016-11-21 21:28

  W dniu 21.11.2016 r. na lekcjach z przepisów ruchu drogowego w klasach: I TZ - technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki i I TZ - technik architektury krajobrazu oraz II TZ - technik mechanizacji rolnictwa odbyła się debata, którą przygotował i prowadził p. Mirosław Ziębiński w ramach Światowego Dnia Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Genezą akcji jest tragiczna sytuacja na polskich drogach i wciąż niewystarczający stopień wiedzy i świadomości problemu u młodych ludzi. Niezmiennie podstawową formą realizacji tego typu akcji w szkołach są jednak dyskusje i debaty młodszych uczestników ruchu drogowego. To ten element, który odróżnia tę akcję od wielu innych działań z młodzieżą. Młodzież dzieli się w sposób spontaniczny swoimi doświadczeniami, wymieniają poglądy, formułują wnioski, nierzadko bardzo dojrzałe i odpowiedzialne.
  Głęboko wierzymy, że tego typu zajęcia zwiększą świadomość młodych użytkowników dróg z zakresu bezpieczeństwa i pomogą dostrzec liczne problemy z nim związane.

 • DLA NIEPODLEGŁEJ - PIEŚNI I PRACE PLASTYCZNE

  2016-11-15 15:06

  DLA NIEPODLEGŁEJ - PIEŚNI I PRACE PLASTYCZNE
  W dniu 15 XI 2016 roku w  ZS CKR im. Macieja Rataja w Mieczysławowie od rana odbywały się przesłuchania trzeciej już edycji Konkursu Pieśni Patriotycznej. Jury konkursowe pod przewodnictwem pani  Joanny Domagały - nauczycielki szkoły Muzycznej I i II stopnia w Kutnie, przysłuchiwało się przygotowanym przez zgłoszoną do konkursu młodzież gimnazjów i szkół ponadpodstawowych pieśniom o tematyce patriotycznej. Corocznej imprezie towarzyszyła wystawa pokonkursowa prac plastycznych pod tytułem  „Moja Ojczyzna - różne oblicza”. Młodzi artyści plastycy ( V i VI klasy szkół podstawowych, szkoły gimnazjalne i ponadpodstawowe oraz placówki oświatowe i wychowania pozaszkolnego), zaprezentowali się w  3 kategoriach  tematycznych:
  •    I Prace  o tematyce patriotycznej, nawiązujące do Narodowego Święta Niepodległości.
  •    II Konkurs plastyczny ukazujący piękno Ziemi Kutnowskiej pod hasłem: „ Moja mała ojczyzna”.
  •    III Ilustracje utworów Henryka Sienkiewicza pod tytułem „Nuty patriotyzmu” ( W setną rocznicę śmierci Noblisty).
  O godzinie 12 rozpoczęła się uroczysta akademia, w której brali udział zaproszeni goście, ich opiekunowie oraz młodzież i nauczyciele ZS CKR w Mieczysławowie. Po  odśpiewaniu hymnu,  złożeniu kwiatów pod tablicą upamiętniającą  poległych uczniów i nauczycieli - Mieczysławowiaków,  w wojnie bolszewickiej 1920 roku, dyrektor szkoły  pani Danuta Krawczyk  przybliżyła w swoim wystąpieniu  pojęcie Niepodległości i miłość do Ojczyzny, podkreślając że szczególnie pięknie można ją czcić śpiewem. Ogłoszono wyniki konkursu, wyróżnionym w obu konkursach wręczono dyplomy i nagrody książkowe. Uczestnicy otrzymali drobne upominki. W koncercie finałowym wystąpili  wszyscy nagrodzeni i wyróżnieni uczestnicy konkursu, prezentując się zgromadzonej publiczności.
  Wyróżnieni w konkursie plastycznym: w kategorii I wśród szkół podstawowych:
  I miejsce -  Wiktoria Klimczak SP w Micinie
  II miejsce – Anna Michalak SP w Micinie
  III miejsce – Klaudia Gałaj – SP w Witoni
  Wśród gimnazjalistów:
  I miejsce- Wiktoria Rosolak - Gimnazjum w Witoni
  II miejsce – Weronika Kaczyńska-  Gimnazjum w Krzyżanowie
  III miejsce- Adrian  Hyzopski – Gimnazjum w Łaniętach
  Kategoria II „Moja mała ojczyzna”
  I miejsce - Michalina Buchajewicz SP nr 1 w Kutnie, Weronika Konwerska -Gimnazjum w Witoni
  II miejsce Kalina Ozimkiewicz – SP nr 1 w Kutnie, Julianna Skalska – Gimnazjum w Witoni
  III miejsce Patrycja Cieślik – SP w Micinie
  Kategoria III „Nuty patriotyzmu w utworach H Sienkiewicza”
  I miejsce Natalia Baranowska – SP w Kterach
  II miejsce Agnieszka Olejniczak - SP w Kterach
  III miejsce Kinga Sobolewska-  SP w Micinie
   Nagrodzeni w III edycji Konkursu Pieśni Patriotycznej
  Jury po długich obradach przyznało 3 wyróżnienia: dla Agaty Daniel i Weroniki Wenerskiej z Gimnazjum nr 3 w Kutnie, (opiekun – p. Anna Miszewska) oraz Moniki Szczepanik – Gimnazjum w Gołębiewku (opiekun p. Joanna Krysiak).
  2 trzecie  miejsca: Anna Pawlak Gimnazjum w Ostrowach (opiekun p. Agnieszka Rybnik) i Natalia Mikołajczak- Gimnazjum w Krzyżanowie (opiekun p. Andrzej Smakowski).
  2 drugie miejsca: Daniel Krysiak i Oliwia Byczkowska z  Gimnazjum nr 2 w Kutnie, opiekun p. Jolanta Andrysiak.
  I miejsce  - Julia Kowalczyk- Gimnazjum nr 3 w Kutnie.
  Grand Prix- Karolina Cywka ZS CKR w Mieczysławowie.
  W kategorii zespołów II miejsce zdobyły dziewczęta z Gimnazjum nr 3 (opiekun p. Anna Miszewska)
  I miejsce - zespół 8 gitarzystek z Gimnazjum w Daszynie „PODPALENI” (opiekun p. Wioletta Olesińska)
  W XXI wieku słowo patriotyzm uważane jest przez młodych ludzi za archaiczne, a sam patriotyzm za relikt epoki. Na pytanie: „Czy jesteś patriotą?” młodzi Polacy odpowiadają „TAK!”, ale nie wiedzą jak dać wyraz swojemu patriotyzmowi. Udział i zaangażowanie młodzieży w konkursach o tematyce patriotycznej daje jej możliwość żywego obcowania z historią i kulturą narodu. Różnorodność prac konkursowych i śpiewanych przez uczestników utworów pokazuje, że patriotyzm ma różne wymiary i nie jest obcy dorastającemu pokoleniu.
  Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy. Zapraszamy na IV edycję Konkursu w listopadzie 2017 r.

 
Dodaj link do:www.digg.comwww.del.icio.uswww.wykop.plwww.dodajdo.comwww.facebook.com
powiadom znajomego
drukuj
powrót