.
Ministerstwo Rolnictwa
http://www.minrol.gov.pl/

 

Ministerstwo Edukacji Narodowej
http://www.men.gov.pl/

 

Przyjaciele Szkoły

http://www.hr-strzelce.pl
Facebook


ROK SZKOŁY ZAWODOWCÓW

RSS

 

 

 • Uwaga słuchacze III sem. R.03

  2016-12-12 18:13

  Proszę zapisywać się na egzamin praktyczny. Egzamin teoretyczny odbędzie się 12.01.2016 r. o godz. 10.00, natomiast egzamin praktyczny odbędzie się w dniach 27, 28 stycznia 2016 r. oraz 04 lutego 2016 r. (I zmiana 3-osoby godz. 9.00, II zmiana 3-osoby godzina 15.00). Na egzamin należy się zgłosić 1 godzinę przed rozpoczęciem egzaminu. Na egzaminie praktycznym obowiązuje strój roboczy!

 • W poszukiwaniu inspiracji... :-D

  2016-12-12 09:44

  Uczniowie III klasy technikum architektury krajobrazu w dniu 8 grudnia uczestniczyli w Edukacyjnym Pokazie Florystycznym na Rynku Hurtowym Bronisze. Pokaz ten odbył się pod hasłem "Florystów choinki strojenie". Swoje prace prezentowali mistrzowie florystyki: Mariola Miklaszewska, Jagoda Głowińska i Tomek Iwanow. Artyści zaprezentowali tradycyjne kompozycje Bożonarodzeniowe oraz awangardowe bukiety ślubne z poinsecją (gwiazdą betlejemską) w roli głównej. Udział w pokazie dostarczył nam wielu emocji oraz pomysłów.

 • Obchody 105 lecia istnienia szkoły

  2016-12-06 19:50

         Dnia 06.12.2016 roku, w ZS CKR im. Macieja Rataja w Mieczysławowie, odbyło się pierwsze spotkanie, inaugurujące obchody 105 lecia istnienia  szkoły.  W trakcie spotkania nauczycieli, absolwentów i rodziców powołano komitet organizacyjny oraz przyjęto ramowy program obchodów. Obchody będą trwały cyklicznie,  praktycznie przez  cały rok 2017. W programie przewiduje się konferencje  naukowe  na tematy rolnicze, z udziałem naszych absolwentów jako wykładowców, słuchaczy a także rolników, uczniów i innych  zainteresowanych. Zorganizowana zostanie  także wystawa poświęcona patronowi Szkoły-  Maciejowi Ratajowi. Na zebraniu ustalono również termin zjazdu absolwentów (stanowiący główny punkt  obchodów ) na dzień 3. czerwca 2017 roku.
  Bliższe informacje na temat Zjazdu Absolwentów zostaną ustalone na kolejnym spotkaniu komitetu organizacyjnego, w dniu 31.01.2017 roku. 
  Absolwentów naszej Szkoły zapraszamy serdecznie do zaangażowania się w prace  komitetu organizacyjnego.
  Informacje dotyczące spraw organizacyjnych będą sukcesywnie prezentowane na stronie szkoły. www.mieczyslawow.pl  

  ZAPRASZAMY

 • Dyskoteka andrzejkowa

  2016-11-24 21:39
 • Wręczenie dyplomów Stypendium Prezesa Rady Ministrów

  2016-11-22 17:28

  Dnia 21 listopada 2016 roku w auli Politechniki Łódzkiej odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów dla najlepszych uczniów województwa łódzkiego. W uroczystości udział wzięli: Grzegorz Wierzchowski  Łódzki Kurator Oświaty, Karol Młynarczyk wicewojewoda łódzki oraz  Tomasz Trela wiceprezydent miasta Łodzi. Zaproszeni goście w swoich wystąpieniach podkreślali, że najlepsi uczniowie  zostają nagrodzeni za swoją pasję, pracowitość, skrupulatność i potrzebę dążenia do wyznaczonego celu. Miło nam poinformować, że wśród 238 najlepszych uczniów z całego województwa znalazł się nasz uczeń, Dariusz Lewandowski.
  Darek jest uczniem klasy czwartej technikum kształcącym w zawodzie technik architektury krajobrazu. Średnia ocen 4,78 i wzorowe zachowanie to podstawowe kryterium przyznania nagrody. A ponadto Darek jest sympatyczny, koleżeński, zaangażowany w pracy w szkole, chętnie pomagający innym. Gratulując Darkowi mówimy „potęguj swoje możliwości…”

 • Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych

  2016-11-21 21:28

  W dniu 21.11.2016 r. na lekcjach z przepisów ruchu drogowego w klasach: I TZ - technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki i I TZ - technik architektury krajobrazu oraz II TZ - technik mechanizacji rolnictwa odbyła się debata, którą przygotował i prowadził p. Mirosław Ziębiński w ramach Światowego Dnia Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Genezą akcji jest tragiczna sytuacja na polskich drogach i wciąż niewystarczający stopień wiedzy i świadomości problemu u młodych ludzi. Niezmiennie podstawową formą realizacji tego typu akcji w szkołach są jednak dyskusje i debaty młodszych uczestników ruchu drogowego. To ten element, który odróżnia tę akcję od wielu innych działań z młodzieżą. Młodzież dzieli się w sposób spontaniczny swoimi doświadczeniami, wymieniają poglądy, formułują wnioski, nierzadko bardzo dojrzałe i odpowiedzialne.
  Głęboko wierzymy, że tego typu zajęcia zwiększą świadomość młodych użytkowników dróg z zakresu bezpieczeństwa i pomogą dostrzec liczne problemy z nim związane.

 • DLA NIEPODLEGŁEJ - PIEŚNI I PRACE PLASTYCZNE

  2016-11-15 15:06

  DLA NIEPODLEGŁEJ - PIEŚNI I PRACE PLASTYCZNE
  W dniu 15 XI 2016 roku w  ZS CKR im. Macieja Rataja w Mieczysławowie od rana odbywały się przesłuchania trzeciej już edycji Konkursu Pieśni Patriotycznej. Jury konkursowe pod przewodnictwem pani  Joanny Domagały - nauczycielki szkoły Muzycznej I i II stopnia w Kutnie, przysłuchiwało się przygotowanym przez zgłoszoną do konkursu młodzież gimnazjów i szkół ponadpodstawowych pieśniom o tematyce patriotycznej. Corocznej imprezie towarzyszyła wystawa pokonkursowa prac plastycznych pod tytułem  „Moja Ojczyzna - różne oblicza”. Młodzi artyści plastycy ( V i VI klasy szkół podstawowych, szkoły gimnazjalne i ponadpodstawowe oraz placówki oświatowe i wychowania pozaszkolnego), zaprezentowali się w  3 kategoriach  tematycznych:
  •    I Prace  o tematyce patriotycznej, nawiązujące do Narodowego Święta Niepodległości.
  •    II Konkurs plastyczny ukazujący piękno Ziemi Kutnowskiej pod hasłem: „ Moja mała ojczyzna”.
  •    III Ilustracje utworów Henryka Sienkiewicza pod tytułem „Nuty patriotyzmu” ( W setną rocznicę śmierci Noblisty).
  O godzinie 12 rozpoczęła się uroczysta akademia, w której brali udział zaproszeni goście, ich opiekunowie oraz młodzież i nauczyciele ZS CKR w Mieczysławowie. Po  odśpiewaniu hymnu,  złożeniu kwiatów pod tablicą upamiętniającą  poległych uczniów i nauczycieli - Mieczysławowiaków,  w wojnie bolszewickiej 1920 roku, dyrektor szkoły  pani Danuta Krawczyk  przybliżyła w swoim wystąpieniu  pojęcie Niepodległości i miłość do Ojczyzny, podkreślając że szczególnie pięknie można ją czcić śpiewem. Ogłoszono wyniki konkursu, wyróżnionym w obu konkursach wręczono dyplomy i nagrody książkowe. Uczestnicy otrzymali drobne upominki. W koncercie finałowym wystąpili  wszyscy nagrodzeni i wyróżnieni uczestnicy konkursu, prezentując się zgromadzonej publiczności.
  Wyróżnieni w konkursie plastycznym: w kategorii I wśród szkół podstawowych:
  I miejsce -  Wiktoria Klimczak SP w Micinie
  II miejsce – Anna Michalak SP w Micinie
  III miejsce – Klaudia Gałaj – SP w Witoni
  Wśród gimnazjalistów:
  I miejsce- Wiktoria Rosolak - Gimnazjum w Witoni
  II miejsce – Weronika Kaczyńska-  Gimnazjum w Krzyżanowie
  III miejsce- Adrian  Hyzopski – Gimnazjum w Łaniętach
  Kategoria II „Moja mała ojczyzna”
  I miejsce - Michalina Buchajewicz SP nr 1 w Kutnie, Weronika Konwerska -Gimnazjum w Witoni
  II miejsce Kalina Ozimkiewicz – SP nr 1 w Kutnie, Julianna Skalska – Gimnazjum w Witoni
  III miejsce Patrycja Cieślik – SP w Micinie
  Kategoria III „Nuty patriotyzmu w utworach H Sienkiewicza”
  I miejsce Natalia Baranowska – SP w Kterach
  II miejsce Agnieszka Olejniczak - SP w Kterach
  III miejsce Kinga Sobolewska-  SP w Micinie
   Nagrodzeni w III edycji Konkursu Pieśni Patriotycznej
  Jury po długich obradach przyznało 3 wyróżnienia: dla Agaty Daniel i Weroniki Wenerskiej z Gimnazjum nr 3 w Kutnie, (opiekun – p. Anna Miszewska) oraz Moniki Szczepanik – Gimnazjum w Gołębiewku (opiekun p. Joanna Krysiak).
  2 trzecie  miejsca: Anna Pawlak Gimnazjum w Ostrowach (opiekun p. Agnieszka Rybnik) i Natalia Mikołajczak- Gimnazjum w Krzyżanowie (opiekun p. Andrzej Smakowski).
  2 drugie miejsca: Daniel Krysiak i Oliwia Byczkowska z  Gimnazjum nr 2 w Kutnie, opiekun p. Jolanta Andrysiak.
  I miejsce  - Julia Kowalczyk- Gimnazjum nr 3 w Kutnie.
  Grand Prix- Karolina Cywka ZS CKR w Mieczysławowie.
  W kategorii zespołów II miejsce zdobyły dziewczęta z Gimnazjum nr 3 (opiekun p. Anna Miszewska)
  I miejsce - zespół 8 gitarzystek z Gimnazjum w Daszynie „PODPALENI” (opiekun p. Wioletta Olesińska)
  W XXI wieku słowo patriotyzm uważane jest przez młodych ludzi za archaiczne, a sam patriotyzm za relikt epoki. Na pytanie: „Czy jesteś patriotą?” młodzi Polacy odpowiadają „TAK!”, ale nie wiedzą jak dać wyraz swojemu patriotyzmowi. Udział i zaangażowanie młodzieży w konkursach o tematyce patriotycznej daje jej możliwość żywego obcowania z historią i kulturą narodu. Różnorodność prac konkursowych i śpiewanych przez uczestników utworów pokazuje, że patriotyzm ma różne wymiary i nie jest obcy dorastającemu pokoleniu.
  Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy. Zapraszamy na IV edycję Konkursu w listopadzie 2017 r.

 • Zachwyciła nas piłka ręczna

  2016-11-10 18:46

  Zachwyciła nas piłka ręczna
   Wyjazd na mecz piłki ręcznej do Płocka był  dużą atrakcją dla uczniów naszej szkoły.
  9 listopada 2016 roku Orlen Wisła Płock pokonała we własnej hali THW Kiel 24:22 (12:13) w meczu szóstej kolejki Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. Dla podopiecznych Piotra Przybeckiego było to pierwsze zwycięstwo w tegorocznej edycji rozgrywek. 45 naszych  kibiców dopingowało zespół zwycięzców. Zabawa była świetna, od krzyków i śpiewu bolały gardła, a od oklasków dłonie. Wracaliśmy w dobrych nastrojach, prosząc nauczyciela wychowania fizycznego p. Roberta Mateckiego o zorganizowanie kolejnego wyjazdu.

 • Wariacje na temat dyni

  2016-10-27 15:28

  Wariacje na temat dyni
  Pospolita dynia, żółta, pomarańczowa, okrągła, pękata, albo mała w kształcie butelki lub grzybka i wielu innych kształtów. W Polsce w ostatnich dniach października wykorzystywana do wykonywania ozdób, straszydeł z okazji święta Halloween, które z naszą, polską tradycją nie ma nic wspólnego.
  Uczniowie naszej szkoły, pod opieką nauczycielki Krystiany Czekalskiej postanowili  pokazać, że ta  roślina, uprawiana zawsze w polskich ogrodach i na działkach  może zostać „królową kuchni polskiej”. Nasi uczniowie oraz uczniowie z Gimnazjum w Sierakówku i Szkoły Podstawowej w Kterach zawinęli rękawy i przystąpili do wielkiego gotowania. Z dyni wyczarowali pyszną zupę krem, bułeczki dyniowe, dżem z dyni z jabłkiem i gruszką, kluski kopytka z cukrem lub sosem z sera pleśniowego, smażone placuszki. A po gotowaniu i pieczeniu wszyscy zasiedli do stołu, aby skosztować pyszności. Warsztaty były  również okazją do pokazania szkoły, jej wyposażania, spotkania z nauczycielami.
  Kolejne warsztaty kulinarne w maju.
  A w listopadzie zapraszamy do obejrzenia  prac  plastycznych uczniów na wystawie  pokonkursowej oraz wysłuchania pieśni patriotycznych podczas Konkursu Pieśni patriotycznej 15 listopada 2016 roku.

 • Olimpiadzie Wiedzy o Gospodarstwie Domowym

  2016-10-21 19:51

  Nasi uczniowie na Olimpiadzie Wiedzy o Gospodarstwie Domowym
  20 października 2016 roku o godz.10.00 w Łódzkim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach  rozpoczęła się kolejna edycja Olimpiady Wiedzy o Gospodarstwie Domowym. W zmaganiach wzięło udział  ponad trzydziestu uczestników, wśród nich cztery uczennice klasy trzeciej technikum kształcącego w zawodzie technik architektury krajobrazu: Grażyna Trzcińska, Paula Griese, Natalia Kowalska i Daria Duczyńska.   Test wiedzy o gospodarstwie domowym obejmował zagadnienia kulinarne, związane z tradycjami regionalnymi i narodowymi, programami unijnymi wspierającymi rozwój wsi oraz ogrodami przydomowymi. 
  W tym roku do drugiego etapu olimpiady zakwalifikowała się Daria Duczyńska.

  Gratulujemy.

Strony: « Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... 31 Następna »
 
Dodaj link do:www.digg.comwww.del.icio.uswww.wykop.plwww.dodajdo.comwww.facebook.com
powiadom znajomego
drukuj
powrót