.
Ministerstwo Rolnictwa
http://www.minrol.gov.pl/

 

Ministerstwo Edukacji Narodowej
http://www.men.gov.pl/

 

Przyjaciele Szkoły

http://www.hr-strzelce.pl
Facebook


ROK SZKOŁY ZAWODOWCÓW

RSS

 

 

 • Lekcja patriotyzmu i historii

  2017-03-16 18:32

  Zespół szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Macieja Rataja w Mieczysławowie w tym roku obchodzi Jubileusz 105 lecia. W ramach obchodów jubileuszu uczniowie klasy trzeciej i czwartej z opiekunami w czwartek 16 marca 2017 roku złożyli kwiaty na grobie patrona szkoły Macieja Rataja w Palmirach.  Ten wybitny działacz, marszałek sejmu został rozstrzelany przez hitlerowców w czasie drugiej wojny światowej w lesie kampinoskim. Tragizm historii narodu polskiego z okresu wojny poznali uczniowie oglądając ekspozycję w muzeum; rzeczy osobiste, dokumenty, zdjęcia znalezione podczas ekshumacji masowych grobów poruszyły wszystkich.
  Drugim etapem wycieczki był Cmentarz Powązkowski, na którym spoczywa założyciel naszej szkoły, właściciel ziemski, patriota Mieczysław Kretkowski. Tutaj również złożone zostały kwiaty i zapalony znicz, zebrani przy grobie odmówili  modlitwę.
  Wycieczka do Warszawy połączona została z wizytą w Sejmie Rzeczpospolitej Polskiej. Z historią i działalnością  sejmu zapoznał nas   poseł Tadeusz Woźniak. Sala obrad , sala kolumnowa , sala senatu i korytarze, na których   spotka się posłów, senatorów, osoby znane z telewizji. Przy tablicy upamiętniającej tragedię smoleńską poseł  Tadeusz Woźniak  podzielił się z nami osobistymi przeżyciami; 10 kwietnia 2010 roku był w Katyniu, pojechał pociągiem. Podczas pobytu w Warszawie znaleźliśmy czas na spacer po Parku Łazienkowskim, odwiedziliśmy starówkę.

 • „Cenny dar”

  2017-03-14 18:28

  We wtorek 14 marca 2017 roku w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Macieja Rataja w Mieczysławowie przeprowadzona została akcja honorowego krwiodawstwa. W akcji chętnie biorą udział dorośli uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły. Zachętą dla tej szlachetnej akcji jest nie tylko pomaganie innym w potrzebie, ale również możliwość wykonania dokładnych badań krwi. To druga w tym roku szkolnym akcja oddawania krwi.

 • Święto Patrona

  2017-02-27 13:10

   

  Dzień Macieja Rataja - Patrona Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Mieczysławowie

  „Żyje wśród nas i żyć będzie wiecznie!!

  Bo żyje jego duch walki i szlachetności!!”

   to sentencja, która przyświecała tegorocznym obchodom Dnia Patrona zorganizowanym w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Mieczysławowie.

  Podczas uroczystości młodzież przedstawiła scenki  związane z życiem i działalnością swojego  patrona – Macieja Rataja. Ten polski polityk, marszałek Sejmu, prezydent RP, działacz ludowy i publicysta żyjący na przełomie XIX i XX wieku jest wzorem godnym do naśladowania dla współczesnych. Wywodził się z ludu. Dzięki ciężkiej pracy i wytrwałości w realizacji swoich planów i marzeń,  stał się jedną z najważniejszych postaci minionej epoki. Program artystyczny przygotowali uczniowie klasy pierwszej technikum architektury krajobrazu i technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki pod kierunkiem p. Roberta Mateckiego.

 • Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

  2017-02-24 13:19

   

  Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

  Dnia 24 lutego 2017 roku z ZSCKR w Mieczysławowie odbyły się szkolne eliminacje do szczebla powiatowego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

  Zwycięzcami konkursu zostali: Dawid Kanas I TMR i Dawid Zieliński I TMR.

  Zwycięzcom gratulujemy! 

   

 • Plan lekcji

  2017-01-24 19:18

   

  Plan lekcji

 • Studniówka 2017

  2017-01-22 19:36

  „Poloneza czas zacząć. Podkomorzy rusza

  I z lekka zarzuciwszy wyloty kontusza,

  I wąsa podkręcając, podał rękę Zosi

  I skłoniwszy się grzecznie, w pierwszą parę prosi.

  Za Podkomorzym szereg w pary się gromadzi,

  Dano hasło, zaczęto taniec on prowadzi.

  W sobotę 21 stycznia we Dworze w Woli Raciborowskiej odbyła się studniówka uczniów klas czwartych Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Mieczysławowie. Na balu studniówkowym obecna była Pani dyrektor Danuta Krawczyk, grono pedagogiczne oraz rodzice.

  „Studniówka to moment, kiedy ostatni raz można, a nawet należy, zapomnieć o czekającej nas wkrótce wzmożonej pracy – mówiła Pani dyrektor Danuta Krawczyk.

  Poloneza, jak każe tradycja, w pierwszej parze poprowadziła Pani dyrektor Danuta Krawczyk  z najlepszym uczniem klasy IV TR Arkadiuszem Grzelakiem. Później popisowego poloneza zaprezentowali maturzyści. Efektowny układ tańca przygotowywany był przez wiele tygodni pod okiem Pani Marii Januszczak. „To polonez szczególny gdyż w naszej męskiej klasie mamy tylko dwie damy, a nas jest osiemnastu!” – powiedział prowadzący Adam Komorowski. Pokazowy taniec zebrał gorące oklaski od licznej grupy rodziców i przyjaciół oraz nauczycieli z uwagą obserwujących poczynania swych podopiecznych na parkiecie.

  Prowadzący całą uroczystość, Milena Subocz, Elżbieta Woźniak i Adam Komorowski podziękowali wszystkim nauczycielom, a szczególnie wychowawcom klas maturalnych – Pani Iwonie Miller, Pani Grażynie Kalbarczyk oraz Pani Annie Zomerfeld-Kacprzak za czteroletni trud. W imieniu rodziców podziękowania dla nauczycieli i życzenia dobrej zabawy przekazała Pani Olga Lewandowska.

  A potem, dzięki Pani Lidii Śliwickiej i Panu Jackowi Kotkowskiemu, trwała już pyszna zabawa do białego rana.

 • Rekrutacja na kurs kwalifikacyjny R.16

  2016-12-29 15:16

   

  Rekrutacja na kurs kwalifikacyjny R.16 kończy się 5. stycznia 2017 r.

  Są jeszcze wolne miejsca.

  ZAPRASZAMY

 • Jasełka 2016

  2016-12-22 19:54

   

  Piątek 22 grudnia 2016r. to ostatni dzień w szkole przed feriami świątecznymi. Uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Mieczysławowie rozpoczęli ten dzień od obejrzenia szkolnego przedstawienia pt. „Betlejem jest w Nas”. Spektakl inspirowany twórczością Św. Jana Pawła II został przygotowany przez uzdolnionych artystycznie uczniów pod kierunkiem Pani Marii Januszczak i Anny Zomerfeld-Kacprzak. Treści zapraszające do refleksji oraz wspólny śpiew kolęd wprowadziły wszystkich w nastrój świąt. Słowa serdecznych życzeń Pani Dyrektor Danuty Krawczyk zakończyły spotkanie w świetlicy szkolnej, po którym uczniowie wraz z wychowawcami udali się do pracowni, by przedłużyć świętowanie poprzez klasowe spotkania wigilijne.

 • Uczniowie ZS CKR z Mieczysławowa w Teatrze Muzycznym w Łodzi

  2016-12-15 20:05

  14 grudnia 2016 r. obejrzeliśmy niezwykłe miscenium rokowe pt. Łajza. Spektakl odbył się na deskach Teatru Muzycznego w Łodzi, który przeżywa swój renesans. Łajza to widowisko taneczne, którego scenariusz powstał w oparciu o utwory i teksty łódzkiego zespołu rokowego Normalsi. Łajza to historia o losach chłopaka znalezionego na ulicy. Historia naznaczona okrucieństwem i brutalnością świata z miłością w tle. Widowisko na miarę fantastycznego koncertu rokowego zapierało dech w piersiach, a współczesne style tańca, połączone z neoklasycznymi stworzyły niezwykły i magiczny świat teatru na naszych oczach. Całość przedstawienia doskonale uzupełniała muzyka Jana Sebastian Bacha w wykonaniu hardrockowego skrzypka Michała Jelonka. Obok tancerzy Teatru Muzycznego wystąpili członkowie grupy tanecznej Błażeja Szychowskiego. Polecamy !!!

 • Choinkowe cudeńka

  2016-12-13 22:13

  W dniu 13.12.2016 roku w ZS CKR im M. Rataja w Mieczysławowie odbyły się warsztaty florystyczne pod hasłem „Choinkowe cudeńka”. Pomysłodawczyni i prowadząca warsztaty p. Krystiana Czekalska, wprowadziła liczną grupę uczestników ( uczniów szkół gimnazjalnych w Kutnie i Sierakówku) w atmosferę świąt. Przekazała interesujące wiadomości o tradycjach i symbolice elementów wykorzystywanych do dekoracji w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Zgromadzone materiały - w przewadze naturalne, pozwoliły wyczarować niebanalne ozdoby. Inspiracje i podpowiedzi uczestnicy czerpali z przygotowanej prezentacji, od uczniów III klasy technikum architektury krajobrazu oraz własnej, nieograniczonej inwencji twórczej. Każdy mógł zabrać ze sobą swoje dzieło. Na koniec wszyscy zrobili sobie wspólne zdjęcia wraz ze swoimi pracami. (Proszę zobaczyć foto :-D). Zaangażowanie, skupienie, radość - wszystko to można wyczytać na twarzach uczestników.

  Udało się! Wesołych Świąt!!!

Strony: « Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 31 Następna »
 
Dodaj link do:www.digg.comwww.del.icio.uswww.wykop.plwww.dodajdo.comwww.facebook.com
powiadom znajomego
drukuj
powrót