.
Ministerstwo Rolnictwa
http://www.minrol.gov.pl/

 

Ministerstwo Edukacji Narodowej
http://www.men.gov.pl/

 

Przyjaciele Szkoły

http://www.hr-strzelce.pl
Facebook


ROK SZKOŁY ZAWODOWCÓW

RSS

 

 

 • Siew kukurydzy na szkolnym polu

  2017-04-26 09:28

  0:51

  Wczoraj · Wyświetlenia: 128
 • Tulipanowiec posadzony

  2017-04-25 08:14

  Uczniowie klasy czwartej kończący naukę w szkole postanowili pozostawić trwałą pamiątkę. Na skwerze przed szkołą posadzili drzewo. Jest to tulipanowiec.
  Tulipanowce są piękne przez większą część roku. Ich znak rozpoznawczy to liście. Wyjątkowo duże i oryginalne, wyglądają tak, jakby je ktoś powycinał nożyczkami według szablonu. W zależności od odmiany blaszki liściowe mają różny kształt i kolor: zielony, seledynowy lub z deseniem.
  Drzewa te pięknie kwitną. To właśnie od ich kielichowatych kwiatów podobnych do tulipanów wywodzi się polska nazwa. Na zdjęciach kwiaty wyglądają naprawdę atrakcyjnie. Ale w rzeczywistości trzeba się bardzo postarać, by je dostrzec, ponieważ bywają ukryte wysoko w koronie drzewa.
  Prawdziwy "show" tulipanowiec pokazuje jednak jesienią. Jego liście przybierają wtedy ciekawą intensywną złoto-żółtą barwę.
  Tulipanowiec jest jednym z najszybciej rosnących drzew. Roczne przyrosty, szczególnie gdy okaz jest młody, są naprawdę imponujące - po 40-50 cm!
   Gdy za pięć lat absolwenci przyjadą do szkoły na kolejny jubileusz sprawdzą jakie rozmiary osiągnęło ich drzewo.

 • Ogłoszenie o konkursie na stanowisko dyrektora szkoły

  2017-04-24 15:11

  Ogłoszenie na kandydata na stanowisko dyrektora  w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Macieja Rataja w Mieczysławowie.

 • XXV Targi Rolne

  2017-04-23 18:28

  W dniach 22-23 kwietnia 2017 r. prezentowaliśmy się na XXV Targach Rolnych AGROTECHNIKA w Bratoszewicach.

 • Praktyki w Niemczech

  2017-04-20 08:04

  Fotorelacja z praktyk odbytych przez uczniów naszej szkoły w Nienburgu (Niemcy).

 • Zajęcia z musztry

  2017-04-12 12:13

  Piękny, słoneczny dzień wykorzystał kapitan Zdzisław Pęgowski, aby z uczniami klasy mundurowej przeprowadzić zajęcia z musztry. To pierwsze zajęcia  z musztry. Problem z zachowaniem równowagi przy zwrocie w tył i właściwym obrotem w prawo lub w lewo zgodnie z poleceniem. Trening czyni mistrza, na następnych zajęciach będzie dużo lepiej.
  Uczniowie klasy mundurowej to uczniowie technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki. Ucząc się w naszej szkole zdobywają dobry zawód, a dodatkowo uzyskują uprawnienia strażaka OSP. W ciągu roku szkolnego uczniowie tej klasy mają  zajęcia z nauki pływania z instruktorem. Zajęcia odbywają  się w Aquaparku w Kutnie.

 • XIV Spotkania Edukacyjne

  2017-04-07 15:48

  W dniach 6-7 kwietnia 2017r. dyrekcja, nauczyciele i młodzież naszej szkoły uczestniczyli w XIV Spotkaniach Edukacyjnych organizowanych przez Starostwo Powiatowe w Kutnowskim Domu Kultury. Młodzież gimnazjalna mogła uzyskać szczegółowe informacje o kierunkach kształcenia w naszej szkole, rozmawiać z nauczycielami i uczniami.

 • Kierunki kształcenia na rok szkolny 2017/2018

  2017-04-05 20:25

  Szkoła o 105 letniej tradycji podległa Ministrowi Rolnictwa. Kierunki kształcenia dają kwalifikacje rolnicze, umożliwiające korzystanie z funduszy unijnych np. dla młodych rolników.
  Proponowane kierunki kształcenia dla uczniów to:
  -    technikum 4 letnie kończące się egzaminem maturalnym i egzaminem zawodowym, kształcącym w zawodach: technik rolnik , technik architektury krajobrazu, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik turystyki wiejskiej oraz technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki.
  -    branżowa szkoła I stopnia 3 letnia w zawodzie rolnik, ogrodnik i mechanik - operator pojazdów i maszyn rolniczych
  -    dla dorosłych kursy kwalifikacyjne bezpłatne, umożliwiające zdobycie kwalifikacji rolniczych, zajęcia w soboty i niedziele, kurs kończy się egzaminem zewnętrznym.

  Szkoła oferuje:
  *    bezpłatny zestaw podręczników dla każdego ucznia
  *    liczne cieczki krajoznawcze i zawodowe,
  *    wyjazdy do teatru, staże zagraniczne w Nienburgu i Berlinie w ramach programu ERASMUS+
  *    możliwość bezpłatnego zdobycia prawa jazdy kat. T, już po I klasie, a dla uczniów technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki również kat. B i uprawnień do obsługi kombajnu zbożowego i sieczkarni samojezdnych
  Mocne strony szkoły to:
  Wysoka  zdawalność egzaminu zawodowego
  Niska liczebność klas, łatwo rozpoznać problemy uczniów, nie są anonimowi. Dla uczniów słabszych oraz uczniów klas maturalnych prowadzone są zajęcia dodatkowe. Pracownie szkolne  bogato wyposażone w nowy, nowoczesny sprzęt.
  Atmosfera pracy w szkole przyjazna, nie ma problemów wychowawczych. W szkole jest sklepik, uczniowie mogą korzystać ze stołówki. Dla zamiejscowych internat z opieką całodobową i całodziennym wyżywieniem. Uczniowie mają do dyspozycji  pościel, sale komputerową, pralki do prania, pokoje 2 - osobowe z łazienką w każdym pokoju. Opłata tylko za wyżywienie, które w chwili obecnej wynosi 9 zł za dzień. Nie ma innych opłat za internat.
  Dojazd do szkoły z Kutna linia  MZK nr 8 oraz PKS i BUS w kierunku Łódź-Piątek przystanek Wały.

  Dni Otwarte w szkole 21-22  kwietnia 2017 r. ( piątek  sobota)

  Piknik sportowo rekreacyjny i  artystyczny 25-26 maja 2017 roku

  Podanie do szkoły zasadniczej Druk

  Podanie do technikum Druk
   Prezentowane kierunki kształcenia:

  Technik żywienia i usług gastronomicznych

  Technik rolnik

  Technik turystyki wiejskiej

  Technik architektury krajobrazu

  Technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki

   

   

 • Brawo rolnicy

  2017-04-03 10:26

  Kwalifikacja R.03

  Gratulujemy!

 • Dekoracje świąteczne

  2017-03-30 21:26

   

   Taki temat miały zajęcia praktyczne z roślin ozdobnych w klasie pierwszej technikum architektury krajobrazu. Przebieg zajęć i umiejętności uczniów oceniali  nauczyciele ze szkół prowadzonych przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz doradcy metodyczni z Krajowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Brwinowie. Zajęcia prowadziła nauczycielka Krystiana Czekalska.
  Podczas zajęć uczniowie poznali tradycje świąteczne, symbolikę barw w dekoracjach wielkanocnych oraz rodzaje dekoracji. Znajomość technik florystycznych, kreatywność i pomysłowość pozwoliły uczniom wykonać prawdziwe dzieła sztuki florystycznej, które zachwyciły gości. W podsumowaniu zajęć uczniowie podkreślili, że już mają pomysły na nowe dekoracje. Gratulujemy.

Strony: « Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 31 Następna »
 
Dodaj link do:www.digg.comwww.del.icio.uswww.wykop.plwww.dodajdo.comwww.facebook.com
powiadom znajomego
drukuj
powrót