.
Ministerstwo Rolnictwa
http://www.minrol.gov.pl/

 

Ministerstwo Edukacji Narodowej
http://www.men.gov.pl/

 

Przyjaciele Szkoły

http://www.hr-strzelce.pl
Facebook


ROK SZKOŁY ZAWODOWCÓW

RSS

 

 

 • Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Ekologii i Ochronie Środowiska

  2017-11-06 16:47

  Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Ekologii i Ochronie Środowiska
       We wrześniu i październiku 2017 roku odbyły się dwa etapy Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o Ekologii i Ochronie Środowiska organizowanej przez Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach, w których uczestniczyli uczniowie naszej szkoły. Celem olimpiady było zwiększenie udziału zainteresowanych stron we wdrażaniu inicjatyw na rzecz rozwoju obszarów wiejskich (cel KSOW na lata 2014-2020) oraz zwrócenie uwagi na wzajemne oddziaływanie rolnictwa i środowiska.
  Dawid Zieliński z klasy II TMR zakwalifikował się do II etapu olimpiady i został uhonorowany licznymi nagrodami ufundowanymi przez Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach, Starostwo Powiatowe w Kutnie oraz Miasto i Gminę Krośniewice.

  Dawidowi gratulujemy! 

 • Zajęcia praktyczne z jazdy kombajnem

  2017-11-06 07:20

  We wtorek 07.11.2017 r. od godziny 11.00 odbędą się zajęcia praktyczne jazdy kombajnem.

  Zapraszamy słuchaczy kursu.

 • Ćwiczenia pożarnicze

  2017-10-30 16:04

  Zajęcia z „Bezpieczeństwa pożarowego ludności” uczniów klasy drugiej miały charakter praktyczny. Boisko szkolne stało się poligonem do  ćwiczeń  z podstaw organizacji akcji gaśniczej. Uczniowie ćwiczyli przydział zadań w zastępie, rozwijania i zwijania linii gaśniczych, zajmowania stanowisk gaśniczych. Zajęcia prowadził kapitan Zdzisław Pęgowski.
   Celem tych ćwiczeń było przygotowanie przyszłych  strażaków ochotników do sprawnego i bezpiecznego wykonywania zadań podczas działań ratowniczo – gaśniczych.

 • Zajęcia z kravtreningu

  2017-10-30 15:58

   Jako  innowację w szkoleniu młodych  adeptów pożarnictwa w naszej szkole, dla uczniów klasy trzeciej, wprowadziliśmy zajęcia z kravtreningu.  Zajęcia prowadzą doświadczeni instruktorzy z Klubu Kravtrening. Treningi angażują ciało i ducha, zapewniają różnorodność i zmienność. Uczniowie nabywają umiejętności dostosowania się do zmian, elastyczności i szybkości podejmowania decyzji w sytuacjach niestandardowych.
  Treningi mają za zadanie budowę systemu wartości grupy,  nabywanie  pewności siebie, doskonalenie umiejętności komunikacyjnych, interpersonalnych, kształtowanie odpowiedzialności za osiąganie celów przez grupę .  Techniki Krav Maga to skuteczne planowanie, ocenianie własnych postępów,   poznanie możliwości swojego organizmu, kształcenie cech motorycznych- szybkość, dynamika, wytrwałość, siła, wytrzymałość, zwinność. 

 • „Twój Vincent”

  2017-10-26 17:43

  Dnia 25 października 2017 roku grupa uczniów z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Mieczysławowie wyruszyła do Łodzi, aby skorzystać z atrakcji oferowanych w Manufakturze. Młodzież udała się do centrum gier laserowych „Arena laser Games” na elektroniczny paintball. Następnie skierowała kroki do kina na film Doroty Kobieli i Hugh Welchmana „Twój Vincent”, który opowiada o życiu słynnego malarza. Podczas seansu filmowego można było obejrzeć znane obrazy Vincenta van Gogha w zupełnie innym wymiarze. Punktem wyjścia do powstania filmu była korespondencja van Gogha oraz jego sztuka.
  Tego samego dnia młodzież w doskonałych nastrojach powróciła do Mieczysławowa.

 • Zaproszenie

  2017-10-20 08:13

   

  ZAPROSZENIE

  W roku 2018 mija 50 rocznica pierwszej matury absolwentów trzyletniego Technikum Rolniczego naszej szkoły. Inicjatorem i założycielem technikum był ówczesny dyrektor szkoły Pan Zdzisław Piekarek. Z inicjatywy pierwszych maturzystów z lat 1968-1970, dnia 22 czerwca 2018 roku, odbędzie się spotkanie absolwentów, byłych nauczycieli, zaproszonych gości, pracowników szkoły
  i uczniów. Podczas uroczystości nastąpi odsłonięcie tablicy  upamiętniającej  dyrektora Zdzisława Piekarka.

  W programie uroczystości:

  7.00 Msza Św. w intencji Zdzisława Piekarka i wszystkich zmarłych  
            nauczycieli w kościele w Kutnie-Łąkoszynie

  9. 00  Uroczystość zakończenia roku szkolnego, wręczenie świadectw.

  10. 00 Odsłonięcie pamiątkowej tablicy

  10.30 Spotkanie absolwentów

  13. 00 Uroczysty obiad

  Więcej informacji udziela sekretariat szkoły tel. 24 25 420 85

 • Święto Edukacji

  2017-10-16 18:15

  Dzień Edukacji Narodowej miał uroczysty charakter. Tradycyjnie, po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu państwowego, dyrektor szkoły podziękowała wszystkim pracownikom, nauczycielom i uczniom za pracę, zaangażowanie i sumienne wykonywanie obowiązków. Następnie  uczniowie klasy pierwszej złożyli ślubowanie. Dzień Edukacji Narodowej to w naszej szkole uroczystość promocji na wyższy stopień uczniów klasy mundurowej realizującej program bezpieczeństwa pożarowego. Po odczytaniu zarządzenia dyrektora szkoły uczniowie klasy drugiej uzyskali prawo do noszenia jednej belki na naramienniku munduru, a uczniowie klasy trzeciej- dwóch belek. W tym dniu dyrektor szkoły p. Danuta Krawczyk przyznaje nagrodę „ Najlepszy debiut w szkole” uczniowi klasy pierwszej. W tym roku nagrodę otrzymał Damian Piotrowski. Po oficjalnej części, klasa czwarta  przygotowała scenki kabaretowe, wręczyła   nauczycielom  dyplomy w różnych żartobliwych konkurencjach i w imieniu uczniów złożyła wszystkim życzenia.
  16 października 2017 roku w siedzibie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń i nagród pracownikom szkół, których organem prowadzącym jest minister rolnictwa. Z naszej szkoły odznakę „ Zasłużony dla rolnictwa” otrzymała Pani Agnieszka Majtczak, Medal Komisji Edukacji Narodowej i Złoty Medal za Długoletnią Służbę otrzymała dyrektor szkoły Pani Danuta Krawczyk. Odznaczenia  wręczył Podsekretarz Stanu MRiRW  Rafał Romanowski. Nagrodzonym gratulujemy.

 • Kurs kombajnisty! Opłata!

  2017-10-13 06:58

  Ogłoszenie

  Opłatę (290,-) należy uiścić do 20 października 2017 r. na konto nr 50101013710066371391340000

  Tytułem:  Kurs kombajnisty imię i nazwisko.


   

 • KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ i KONKURS PLASTYCZNY

  2017-10-12 10:46

   

  Dyrekcja Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Mieczysławowie po raz kolejny zaprasza do udziału w Konkursie Pieśni Patriotycznej i Konkursie Plastycznym. Serdecznie zapraszamy.

  Karta zgłoszenia

  Regulamin Konkursu pieśni patriotycznej

  Regulamin konkurs plastyczny

 • Strażacy ćwiczą ewakuację

  2017-10-09 13:01

  Na dzisiejszych zajęciach z bezpieczeństwa pożarowego uczniowie klasy mundurowej, pod kierunkiem kapitana  Zdzisława Pęgowskiego, ćwiczyli techniki ewakuacji z budynków, w których pojawił się dym. Uczniowie ćwiczyli wynoszenie poszkodowanych w pożarze techniką „na siodełko”, na krześle i trzymając za ręce i nogi. Czynności te uczniowie ćwiczyli grupowo, jednego poszkodowanego wynosi dwóch strażaków. Adepci pożarnictwa trenowali opuszczanie budynku techniką na leżąco, czołgając się po powierzchni podłogi oraz techniką „na czworaka” przy ścianie pomieszczeń. To kolejne umiejętności, które nabywają uczniowie klasy mundurowej. Zostały one wysoko ocenione przez prowadzącego zajęcia strażaka zawodowego. 

Strony: « Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 33 Następna »
 
Dodaj link do:www.digg.comwww.del.icio.uswww.wykop.plwww.dodajdo.comwww.facebook.com
powiadom znajomego
drukuj
powrót