.
Ministerstwo Rolnictwa
http://www.minrol.gov.pl/

 

Ministerstwo Edukacji Narodowej
http://www.men.gov.pl/

 

Przyjaciele Szkoły

http://www.hr-strzelce.pl
Facebook


ROK SZKOŁY ZAWODOWCÓW

RSS

 

 

 • Zajęcia z kravtreningu

  2017-10-30 15:58

   Jako  innowację w szkoleniu młodych  adeptów pożarnictwa w naszej szkole, dla uczniów klasy trzeciej, wprowadziliśmy zajęcia z kravtreningu.  Zajęcia prowadzą doświadczeni instruktorzy z Klubu Kravtrening. Treningi angażują ciało i ducha, zapewniają różnorodność i zmienność. Uczniowie nabywają umiejętności dostosowania się do zmian, elastyczności i szybkości podejmowania decyzji w sytuacjach niestandardowych.
  Treningi mają za zadanie budowę systemu wartości grupy,  nabywanie  pewności siebie, doskonalenie umiejętności komunikacyjnych, interpersonalnych, kształtowanie odpowiedzialności za osiąganie celów przez grupę .  Techniki Krav Maga to skuteczne planowanie, ocenianie własnych postępów,   poznanie możliwości swojego organizmu, kształcenie cech motorycznych- szybkość, dynamika, wytrwałość, siła, wytrzymałość, zwinność. 

 • „Twój Vincent”

  2017-10-26 17:43

  Dnia 25 października 2017 roku grupa uczniów z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Mieczysławowie wyruszyła do Łodzi, aby skorzystać z atrakcji oferowanych w Manufakturze. Młodzież udała się do centrum gier laserowych „Arena laser Games” na elektroniczny paintball. Następnie skierowała kroki do kina na film Doroty Kobieli i Hugh Welchmana „Twój Vincent”, który opowiada o życiu słynnego malarza. Podczas seansu filmowego można było obejrzeć znane obrazy Vincenta van Gogha w zupełnie innym wymiarze. Punktem wyjścia do powstania filmu była korespondencja van Gogha oraz jego sztuka.
  Tego samego dnia młodzież w doskonałych nastrojach powróciła do Mieczysławowa.

 • Zaproszenie

  2017-10-20 08:13

   

  ZAPROSZENIE

  W roku 2018 mija 50 rocznica pierwszej matury absolwentów trzyletniego Technikum Rolniczego naszej szkoły. Inicjatorem i założycielem technikum był ówczesny dyrektor szkoły Pan Zdzisław Piekarek. Z inicjatywy pierwszych maturzystów z lat 1968-1970, dnia 22 czerwca 2018 roku, odbędzie się spotkanie absolwentów, byłych nauczycieli, zaproszonych gości, pracowników szkoły
  i uczniów. Podczas uroczystości nastąpi odsłonięcie tablicy  upamiętniającej  dyrektora Zdzisława Piekarka.

  W programie uroczystości:

  7.00 Msza Św. w intencji Zdzisława Piekarka i wszystkich zmarłych  
            nauczycieli w kościele w Kutnie-Łąkoszynie

  9. 00  Uroczystość zakończenia roku szkolnego, wręczenie świadectw.

  10. 00 Odsłonięcie pamiątkowej tablicy

  10.30 Spotkanie absolwentów

  13. 00 Uroczysty obiad

  Więcej informacji udziela sekretariat szkoły tel. 24 25 420 85

 • Święto Edukacji

  2017-10-16 18:15

  Dzień Edukacji Narodowej miał uroczysty charakter. Tradycyjnie, po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu państwowego, dyrektor szkoły podziękowała wszystkim pracownikom, nauczycielom i uczniom za pracę, zaangażowanie i sumienne wykonywanie obowiązków. Następnie  uczniowie klasy pierwszej złożyli ślubowanie. Dzień Edukacji Narodowej to w naszej szkole uroczystość promocji na wyższy stopień uczniów klasy mundurowej realizującej program bezpieczeństwa pożarowego. Po odczytaniu zarządzenia dyrektora szkoły uczniowie klasy drugiej uzyskali prawo do noszenia jednej belki na naramienniku munduru, a uczniowie klasy trzeciej- dwóch belek. W tym dniu dyrektor szkoły p. Danuta Krawczyk przyznaje nagrodę „ Najlepszy debiut w szkole” uczniowi klasy pierwszej. W tym roku nagrodę otrzymał Damian Piotrowski. Po oficjalnej części, klasa czwarta  przygotowała scenki kabaretowe, wręczyła   nauczycielom  dyplomy w różnych żartobliwych konkurencjach i w imieniu uczniów złożyła wszystkim życzenia.
  16 października 2017 roku w siedzibie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń i nagród pracownikom szkół, których organem prowadzącym jest minister rolnictwa. Z naszej szkoły odznakę „ Zasłużony dla rolnictwa” otrzymała Pani Agnieszka Majtczak, Medal Komisji Edukacji Narodowej i Złoty Medal za Długoletnią Służbę otrzymała dyrektor szkoły Pani Danuta Krawczyk. Odznaczenia  wręczył Podsekretarz Stanu MRiRW  Rafał Romanowski. Nagrodzonym gratulujemy.

 • Kurs kombajnisty! Opłata!

  2017-10-13 06:58

  Ogłoszenie

  Opłatę (290,-) należy uiścić do 20 października 2017 r. na konto nr 50101013710066371391340000

  Tytułem:  Kurs kombajnisty imię i nazwisko.


   

 • KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ i KONKURS PLASTYCZNY

  2017-10-12 10:46

   

  Dyrekcja Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Mieczysławowie po raz kolejny zaprasza do udziału w Konkursie Pieśni Patriotycznej i Konkursie Plastycznym. Serdecznie zapraszamy.

  Karta zgłoszenia

  Regulamin Konkursu pieśni patriotycznej

  Regulamin konkurs plastyczny

 • Strażacy ćwiczą ewakuację

  2017-10-09 13:01

  Na dzisiejszych zajęciach z bezpieczeństwa pożarowego uczniowie klasy mundurowej, pod kierunkiem kapitana  Zdzisława Pęgowskiego, ćwiczyli techniki ewakuacji z budynków, w których pojawił się dym. Uczniowie ćwiczyli wynoszenie poszkodowanych w pożarze techniką „na siodełko”, na krześle i trzymając za ręce i nogi. Czynności te uczniowie ćwiczyli grupowo, jednego poszkodowanego wynosi dwóch strażaków. Adepci pożarnictwa trenowali opuszczanie budynku techniką na leżąco, czołgając się po powierzchni podłogi oraz techniką „na czworaka” przy ścianie pomieszczeń. To kolejne umiejętności, które nabywają uczniowie klasy mundurowej. Zostały one wysoko ocenione przez prowadzącego zajęcia strażaka zawodowego. 

 • Plan lekcji dla uczniów i słuchaczy

  2017-09-25 15:40
 • SZKOLENIE W DEULA NIENBURG

  2017-09-15 23:17

   W dniach 19.08 – 02.09.2017 r. w niemieckim ośrodku doskonalenia i kształcenia zawodowego DEULA Nienburg odbyło się szkolenie dla nauczycieli w ramach projektu: 2015-1-PL01-KA 102-015427 „Stosowanie innowacyjnych rozwiązań i technologii w działalności produkcyjno-usługowej warunkiem rozwoju obszarów wiejskich w Europie”.
  W wyjeździe zorganizowanym przez Krajowe Centrum Edukacji Rolniczej w Brwinowie wzięło udział 19 nauczycieli związanych z branżą rolniczą oraz z przemysłem spożywczym i logistyką wytwarzanych produktów. Naszą szkołę reprezentował Mirosław Ziębiński.
  Program szkolenia obejmował seminaria, wizyty w gospodarstwach rolnych, w przedsiębiorstwach produkcyjno – technologicznych, zakładzie uzdatniania i poboru wody oraz porcie nad Morzem Północnym. Nauczyciele mieli okazję obserwować zajęcia prowadzone przez niemieckich nauczycieli w ośrodku kształcenia zawodowego i na tej podstawie porównać je z warunkami kształcenia w Polsce.
  Szkolenie obejmowało następujące zagadnienia merytoryczne:
  •kształcenie zawodowe w systemie dualnym,
  •seminarium w zakładzie hodowli zwierząt i biogazowni,
  •wystawa zwierząt hodowlanych w Verden,
  •organizacja produkcji rolniczej – technologia uprawy borówki amerykańskiej,
  •nowoczesne kierunki zmian w technice rolniczej i uprawie roślin,
  •nowoczesna technika rolnicza (mechatronika) – na przykładzie maszyn i urządzeń firmy CLASS,
  •budownictwo energooszczędne – domy ze słomy i z gliny,
  •woda spożywcza - uzdatnianie, ochrona źródeł poboru,
  •nowoczesne konstrukcje środków transportowych – na przykładzie firmy VOLKSWAGEN w Wolfsburgu,
  •logistyka na przykładzie portu przeładunkowego posiadającego terminale: kontenerowe, samochodowe, chłodnicze i pasażerskie w Bremerhoven.

  W wolnym czasie nauczyciele zwiedzili Nienburg, Bremen, Hanover oraz okoliczne miejscowości. Po ukończeniu szkolenia każdy uczestnik otrzymał certyfikat ukończenia szkolenia oraz EUROPASS Mobilność.
  Warto wspomnieć, że podjęto też decyzję o dalszej współpracy szkół w zakresie doskonalenia nauczycieli oraz organizacji praktyk dla uczniów finansowanych ze środków UE.
 • OGŁOSZENIE

  2017-09-14 18:47

   

   

  OGŁOSZENIE

  ZEBRANIE Z RODZICAMI

  ODBĘDZIE SIĘ DNIA 19 WRZEŚNIA 2017 R.    

  O GODZ. 16.00 (WTOREK)

   ŚWIETLICA SZKOLNA

  SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Strony: « Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 32 Następna »
 
Dodaj link do:www.digg.comwww.del.icio.uswww.wykop.plwww.dodajdo.comwww.facebook.com
powiadom znajomego
drukuj
powrót