RSS

 

 

 • XXVI Targi Rolne AGROTECHNIKA Bratoszewice

  2018-04-22 20:56

  Targim Bratoszewice

 • DNI OTWARTE

  2018-04-11 12:42

  UWAGA!!!!!!!!!!!!

  W dniach

  13-14 kwietnia  2018r.

  w godz.9.00-14.00                zapraszamy na

  DNI OTWARTE

  naszej szkoły

  W programie:

  -zwiedzanie szkoły i internatu,

  -warsztaty  „Projektowanie 

  komputerowe ogrodu”, 

  -pokazy florystyczne i kulinarne,

  -pokazy sprzętu rolniczego.

 • Piłka nożna

  2018-04-06 20:51

  Po świątecznej przerwie w czwartek 5 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w eliminacjach powiatu w piłce nożnej chłopców w ramach Licealiady organizowanej przez MOSiR w Kutnie. Eliminacje rozgrywane były w trzech grupach, w których rywalizowały ze sobą trzy zespoły. Nasza szkoła znalazła się w grupie „C” wraz z  ZS nr 3 w Kutnie ( Grabski) i z zespołem I Lo Dąbrowskiego. Chłopcy zaprezentowali się bardzo dobrze zajmując 2 miejsce w swojej grupie, gdzie wygraliśmy z LO Dąbrowskiego i przegraliśmy z ZS nr 3 w Kutnie, chociaż na 6 minut przed końcem meczu prowadziliśmy 3-1.

  Szkołę reprezentowali: Rafał Bąkowski, Filip Jagodziński , Cezary Kaźmierczak, Karol Kowalski, Mateusz Ryniec, Mateusz Maćczak, Aleksander Olczak i Mateusz Gawryszczak. 
  Wyniki w naszej grupie:
  ZS nr 3 w Kutnie- ZSCKR Mieczysławów        4-3
  ZSCKR Mieczysławów-I LO Dąbrowskiego    4-2
  I LO Dąbrowskiego- ZS nr 3 w Kutnie        1-5
  Do dalszej fazy rozgrywek awansował zespół z Grabskiego. 

  Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszej fazie rozgrywek :)

 • PRZETARG NA PRZEBUDOWĘ ISTNIEJĄCEJ OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW

  2018-04-04 15:17
 • PRZETARG NA PRZEBUDOWĘ ISTNIEJĄCEJ OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW

  2018-03-23 15:05

  DOKUMENTY

  SIWZ z załącznikami OCZYSZCZALNIA 2018

   Specyfikacja Techniczna

   Dokumentacja graficzna oczyszczalni

  UWAGA!

  Przetarg został rozstrzygnięty dnia 23.03.2018r.

 • eWnioski Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

  2018-03-22 22:03

   

  eWniosek

 • I Edycja KONKURSU PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ

  2018-03-20 15:07

  I Edycja KONKURSU PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ

  W dniu marca  14 marca 2018r. w naszej szkole odbyła się I Edycja Konkursu Piosenki Obcojęzycznej. Organizatorem była pani Katarzyna Olkiewicz – nauczyciel języka angielskiego.
  Celem konkursu jest propagowanie nauki języków obcych wśród młodzieży oraz międzyszkolna integracja uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach: występy solowe i zepołowe. Uczniowie mieli możliwość zaprezentowania swoich umijętności językowych, artystycznych i wokalnych. W tym roku Jury przyznało nagrodę Grand Prix, I, II, III miejsce i wyróżnienia w kategorii solistów oraz I, II i III miejsce w kategorii zespoły.     Uczniowie naszej szkoły – Karolina Cywka i Paweł Kołodziejski zaprezentowali swoje umiejętności w obu kategoriach. Karolina Cywka, uczennica II klasy Technikum, została laureatką II miejsca w kategorii solistów.
  Pozostałymi uczestnikami i laureatami konkursu byli uczniowie z zaprzyjaźnionych szkół podstawowych z Kutna, Kter, Witonii i Byszewa oraz gimnazjalnych i średnich z Krzyżanowa i Dąbrowic.

   

 • OTRZĘSINY

  2018-03-09 11:22

  Otrzęsiny klas pierwszych.

  7 marca 2018 roku pierwszoklasiści zostali ostatecznie włączeni w poczet uczniów ZSCKR w Mieczysławowie. W ten sposób przyjęli na siebie wszelkie prawa, przywileje ale również i obowiązki Tak zwane „otrzęsiny” klas pierwszych były zabawą połączoną z rywalizacją o I miejsce i nagrodę główną – czyli „wycieczkę do Warszawy”. Szanowne jury w składzie: Minister Edukacji Narodowej, Pani Dyrektor naszej szkoły oraz gwiazda muzyk pop – Doda, miało nie łatwe zadanie podczas przydzielania punktów. Pierwsza konkurencja polegała na zaprezentowaniu strojów podczas pokazu mody. Nasze „kociaki” przekonały się, że praca modela wcale nie jest taka prosta, łatwa i przyjemna. Podczas kolejnego zadania uczniowie musieli wykazać się umiejętnościami kulinarnymi. Zrobienie czegoś jadalnego, ładnie wyglądającego, bez uszczerbku na zdrowiu i z tykającym zegarem w tle jest prawdziwym wyczynem. Podczas kolejnej konkurencji „żądni krwi” uczniowie starszych klas mogli zaspokoić swoją potrzebę „igrzysk”. Jazda na deskorolce w nieco innej niż zazwyczaj pozie oraz slalom w parach rozbawił widzów do łez. Wiele wpatrzonych oczu, doping koleżanek i kolegów, śmiech! To wcale nie było łatwe. Spróbujcie sami czy to potraficie! Do następnej zabawy zostali zaproszeni nauczyciele, ponieważ uczniowie mieli rozpoznać profesorów po dotyku. Poradzili sobie wyśmienicie! Kolejna konkurencja to karaoke i tańce. Ostatni etap to quiz wiedzy o szkole. Karą za złą odpowiedź było wypicie koktajlu o „zdecydowanym” smaku, przygotowanego przez uczniów z Samorządu Uczniowskiego. Miny „testujących” napój dobitnie obrazowały jego smak. Nikomu jednak owa mikstura nie zaszkodziła i zabawa trwała dalej. Po zakończeniu wszystkich konkurencji i występie specjalnego gościa - Dody, jurorzy ogłosili werdykt i przedstawili końcową klasyfikację. Pani Dyrektor pasowała na ucznia każdego pierwszoklasistę oraz wręczyła pamiątkowe dyplomy. Otrzęsiny 2018 okazały się świetną zabawą zarówno dla młodzieży jak i nauczycieli. Pokazały jak można kulturalnie spędzać czas integrując jednocześnie środowisko uczniowskie.

 • Wieczór z astronomią

  2018-03-07 22:36

  Wieczór z astronomią

  We wtorek,  6 marca 2018 roku,  w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Macieja Rataja w Mieczysławowie uczniowie uczestniczyli w spotkaniu zorganizowanym przez p. Iwonę Miller pt. „Wieczór z astronomią”.

  Młodzież przypomniała sobie i poszerzyła najważniejsze wiadomości o Układzie Słonecznym, naszej galaktyce - Drodze Mlecznej oraz  gwiazdozbiorach. Miłośnicy astronomii poznali metody i przyrządy służące do obserwacji nieba. Popularyzacja wiedzy astronomicznej, prowadzona w różnych formach, odbywa się z użyciem nowoczesnych środków przekazu. Internet  oraz popularnonaukowe kanały telewizyjne są skarbnicą wiedzy dla ciekawskich. Wielkim powodzeniem cieszą się planetaria, do których organizujemy wycieczki szkolne dla naszych uczniów. Jednak dla wielu osób spojrzenie w niebo za pomocą teleskopu astronomicznego, niewielkiej lunety czy nawet zwykłej lornetki ma znaczenie szczególne. Zatem zachęcamy wszystkich do prowadzenia obserwacji astronomicznychJ.

  Podczas „Wieczoru z astronomią” odbył się konkurs astronomiczny, w którym I miejsce zajęła Maja Fabjańska ( IITAK) natomiast Damian Leszczak (ITMRiA) i Damian Piotrowski (ITMRiA), uzyskując taka samą liczbę punktów, zajęli II miejsca.

  Gratulujemy 

 • Zawody pływackie

  2018-03-05 22:53

   1 marca 2018 roku uczniowie Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki ZSCKR w Mieczysławowie w składzie: Gawryszczak Mateusz, Ledzion Salomon, Olczak Aleksander, Pietrzak Norbert, Pilatowicz Mateusz i Zieliński Dawid startowali w zawodach pływackich zaliczanych do Licealiady organizowanej przez MOSiR w Kutnie. Chłopcy popłynęli na miarę swoich możliwości zajmując 3 miejsce. Uczniowie startowali w sztafecie 6 x 50m stylem dowolnym i  indywidualnie w jednym wybranym przez siebie stylu (dowolnym, klasycznym, motylkowym lub grzbietowym)  na tym samym dystansie 50 metrów.

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 34 Następna »
 
Dodaj link do:www.digg.comwww.del.icio.uswww.wykop.plwww.dodajdo.comwww.facebook.com
drukuj
powrót